Los Angeles’tan Gezi’ye Destek Bitmiyor

LA-GeziKosu

Los Angeles’tan Gezi’ye Destek Bitmiyor. Los Angeles’ta Gezi’ye Destek Koşusu.

Alaturka | Los Angeles, 14 Temmuz Pazar günü Huntington Beach Kaliforniya‘da bir ilke imza atıldı.

Gezi parkı 5K Run/Walk gerçekleştirildi. Toplanılan bağışların Türkiye‘de yoksul bölgelerdeki çocuk kamplarına gönderildiği bu özel organizasyona 242 kişi kayıt yaptırırken, 150 kişi start aldı.

Güç Birliği’nden Yeşim Korkmaz Ph.D., Senem Aktuccar Ph.D., ve Tülinay Demir‘in öncülük ettiği bu etkinlik üç hafta süren çalışmalar sonrasında hayata geçirildi. Katılımın beklenenin üzerinde olduğunu söyleyen Yeşim Korkmaz, amaçlarının Gezi Parkı‘nda kurulan kütüphanenin öğreticiliğini Türkiye‘nin yoksul mahallelerindeki çocuklara ulaştırmaya çabalayan gruplara destek olmak olduğunu belirtti.

9:30 da start alan yarışçıların en küçüğü 1 yaşındaydı. Kimi rüzgar gibi geçerken finish çizgisinden, kimi de bayraklarıyla yürümeyi tercih ederek; Huntington Beach‘in meraklı sakinlerine Gezi’yi ve Türkiye’yi anlattı. Tüm yarışçılar, 80 yaşındaki Doğu Almanya kökenli bir çiftin de alkışları arasında bir saat içinde parkuru tamamladı.

Gezi Park 5K Run/Walk’un en hızlısı Recep ÖzdağGezi kazandı‘ derken, Amerikalı Harold Mora Türk bayrağıyla gümüş madalya kazandı. Bronz madalya sahibi Alpay Muzoğlubugün ben bir triathlon bitirdim‘ diyerek erken saatlerde organizasyon için aynı parkuru bisikletle tamamlamış olmasına atıfta bulundu.

Seremoniden sonra oruçlu olanlardan izin isteyen katılımcılar, herkesin katkıda bulunduğu ‘Gezi Sofra’sında buluştu. Saat 1:00’e kadar süren etkinlikte çocuklar aktivite masasında ağaç resimleri çizip boyadı. San Diego‘lu gençler sörf şov yaptı. Herkesin Pasifik’in tadını çıkarttığı Gezi Park 5K Run/Walk her yıl tekrarlanmak üzere bütün katılımcılara ve gönüllü çalışanlara teşekkür ederek son buldu.

 

Alaturka Online/ Los Angeles, CA

 

Foto Kredi: Bilal Kerman

 

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?