Los Angeles’tan İstanbul’a Kobe Bryant rüzgarı


NBA’in en önemli oyuncuları arasında gösterilen Los Angeles Lakers’lı yıldız Kobe Bryant, THY’nin davetlesi olarak Türkiye’ye geldi.

ürk Hava Yolları, NBA ekiplerinden Los Angeles Lakers’ın formasını giyen yıldız oyuncu Kobe Bryant’la olan küresel marka tanıtım elçisi anlaşmasını 2 yıllığına uzattı. Atatürk Havalimanı’nda düzenlenen basın toplantısıyla resmi sözleşmeye imza atan Kobe’nin, yeni çekilecek reklam filminde Barcelona’lı futbolcu Lionel Messi ile rol alacağı öğrenildi. Arjantinli süperstarla oynayacakları reklam filmi hakkında konuşan 34 yaşındaki oyuncu, “Çekilecek filmde sanırım Messi basket topuyla gol atmaya çalışacak, bende futbol topuyla basket oynayacağım. Onunla 1 haftalığına yer değiştirsek, sanırım Messi’nin işi daha zor olur” ifadelerini kullandı. 5 NBA şampiyonluğu bulunan yıldız basketbolcu, TBL hakkında, “Türkiye Basketbol Ligi, dünyanın en iyi liglerinden biri ve Avrupa’nın en iyi ligi. Uzun yıllar da böyle olacak. Lokavt sırasında çok ciddi olmasa da bazı Türk takımlarıyla görüştüm. Bir gün Avrupa’da forma giyeceksem, bu muhtemelen Türkiye olacak. Böyle güçlü bir lige gelmek isterim” açıklamasında bulundu.

‘Şampiyonluk adayıyız’

Yeni sezon öncesi takıma katılan yıldızlara da övgüler yağdıran ve hedefleri hakkında FANATİK’e açıklama yapan Kobe, “Dwight Howard bize pota altında büyük güç katacak. Oyun kurucu pozisyonunda dünyanın en iyilerinden biri olan Steve Nash’e de sahibiz. Takım olarak kimseden korkumuz yok. Şampiyonluğun en güçlü favorilerinden biri olduğumuzu düşünüyorum. Umarım bir sakatlık sorunu olmaz ve hedeflerimize ulaşırız” dedi. Öte yandan yıldız basketbolcu, Orlando Magic’te forma giyen Hidayet Türkoğlu ve Utah Jazz’dan Enes Kanter’in de çok kaliteli oyuncular olduğunu ifade etti.

Gökmen Özcan / Fanatik

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?