Lösemili çocuklar Ata’nın huzurunda


Bu yıl 21.’si düzenlenen Uluslararası Lösemili Çocuklar Ayı nedeniyle binlerce lösemili çocuk aileleriyle birlikte Anıtkabir’i ziyaret etti. Çocuklar, deftere “Sevgili Atam; Sen çok zor koşullarda Kurtuluş Savaşı ilan ederek düşmanları nasıl yenip denize döktüysen biz de Lösemi Canavarı ile savaşarak yeneceğiz ve zaferimizi ilan edeceğiz” diye yazdı.

Lösemili çocuklar Ata’nın huzurunda

Bu yıl 21.’si düzenlenen Uluslararası Lösemili Çocuklar Ayı nedeniyle binlerce lösemili çocuk aileleriyle birlikte Anıtkabir’i ziyaret etti.

Lösemili çocuklar ile anne ve babaları Lösev Kurucu Yönetim Kurulu Başkanı Dr Üstün Ezer ile Ata’nın huzuruna çıktılar. Anıtkabir defterine lösemili çocuklar adına şu not düşüldü:

* “Sevgili Atam; Sen çok zor koşullarda Kurtuluş Savaşı ilan ederek düşmanları nasıl yenip denize döktüysen biz de Lösemi Canavarı ile savaşarak yeneceğiz ve zaferimizi ilan edeceğiz. Senin izindeyiz ve emanetin LÖSEV gençliğindedir. Sen rahat uyu.”

Üstün Ezer ise Anıtkabir protokol defterine şunları yazdı:

* “Sevgili Atam, Ulu Önderimiz; Kurduğun ülkede, açtığın yolda senin izinden kararlılıkla yürüyoruz. Bugüne kadar Lösemili Çocuklarımıza çıkarılan engeller ve ödetilen bedeller karşısında yılmadık, yorulmadık. Bundan sonra senin bıraktığın bayrağı devir alarak ‘Nerede kalmıştık’ diyeceğiz. Seni şükranla anıyor ve hasretle özlüyoruz.”

Lösemili çocuklar ellerinde bayraklarla Anıtkabir’in önünde hatıra fotoğrafı çektirdiler, önlerinde ise devasa Türk Bayrağı açıldı.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?