Mahalle yanarken yandaş medyanın derdi neydi?

Mahalle yanarken yandaş medyanın derdi neydi? Yandaş medya Kazayı böyle örtbas Etmeye Çalıştı.

Tekirdağ’ın Çorlu ilçesi yakınlarında Kapıkule-İstanbul seferini yapan ve 362 yolcusu, 6 personeli bulunan trenin vagonları raydan çıkarak devrildi. Türkiye acısını konuşurken Daily Sabah iktidarı koruma derdine düştü.

Onlarca hayatını kaybeden vatandaşımızın olduğu ve ihmallerin konuşulduğu dakikalarda Daily Sabah sosyal paylaşım sitesi Twitter’dan kazayı örtbas etmeye çalıştı.

Son yıllarda Avrupa ve ABD’de yaşanan tren kazalarının fotoğraflarını Twitter’dan paylaşan gazete kazada olabilecek ihmalleri karartmaya çalıştı.

Mahalle yanarken yandaş medyanın derdi !

İhmalleri ve yapılması gerekenler üzerine yoğunlaşmak yerine her zamanki gibi dikkati başka yerlere çekerek olayı örtbas etmeye çalışan yandaş Daily Sabah’ın paylaşımı şöyle:

Daily Sabah Yandas Medya Iktidar yalakaligi yaparken

Gelen yoğun tepkiler üzerine Daily Sabah Hem sitesinden hem de Sosyal Medya hesabından paylaşımı sildi.

Haber Google tarafından indekslendiği için aramalarda gözüküyor fakat üzerine tıklanınca silinmiş olduğu ortaya çıkıyor.

yandas medya daily sabah yayini kaldirdi

Yandaş Medya’da bu haberleri yapan tetikçi ve kötü niyetli kendini gazeteci sananlara tavsiyelerimiz:

Gerçek gazeteci olsaydınız sizin göreviniz bu acı kaza yaşandıktan sonra, okuyucuya ulaştırmaya acele edeceğiniz yayınlar; ölü/yaralı sayısı, yapılan kurtarma işlemleri, gelişmeler, yaralı ya da hayatını kaybedenlerin isimlerinin duyurulması, hastanelerde kan ihtiyacı varsa, ya da başka tür bir yardıma ihtiyaç varsa bunları takipçilere etkili bir şekilde duyurmaya çalışmak olmalıydı.

Başka ülkelerde yaşanmış kazalar öncelikle haber yapılacak konu olmamalıydı.

Evet ! Dünya’nın her yerinde, gelişmiş veya gelişmemiş ülkelerde böyle üzücü kazalar meydana gelebilir.

Bunu hiç anlayamadınız !

Gelişmiş ülkelerle, Medyası özgür ülkelerle, gelişmemiş ve medyası özgür olmayanların farkı da burda ortaya çıkar..

Önemli olan yaşanan facialardan sonra yapılan çalışmalardır. İhmaller, sorumlular, incelemeler ve bunların sonucunun şeffaf bir şekilde ortaya çıkarılması, varsa sorumlularının kanun önünde hesap vermesi.

Bu Türkiye’de hiçbir zaman olmadı !

Yoksa olaydan bir gün sonra, dünya’daki, Türkiye’deki daha önce yaşanmış kazalar derlenip yine verilebilirdi.

Türkiye’de Kendini Gazeteci sanan, eğitimsiz ve bilgisiz insanların olduğunu, önemli olan duygunun YANDAŞ lık olduğu bir kere daha gözler önüne serilirken, bunu yapanları, tarih önünde not düşmek de bizim görevimiz. Bu utançtan asla kurtulamayacaksınız.

 

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?