Mahkeme kararıyla boşaltılan daireden çıkanlar hayrete düşürdü

Odunpazarı ilçesine bağlı İstiklal Mahallesi Mustafa Kemal Atatürk Caddesindeki bir apartmanın 2’inci katında oturan Zeynep O.nun, evde topladığı çöpler bir süre sonra apartmanda pis kokuya neden oldu.

MAHKEME TEMİZLETME KARARI ALDI

Apartman sakinleri, uyarılarına rağmen dairesine çöp toplamaya devam eden Zeynep O. hakkında savcılığa şikayette bulundu.

Mahkeme, evden çöplerin temizlenmesi kararı verdi. Bu karar üzerine Odunpazarı Belediyesi ve Evinizde (SOBE) ekibi ile belediyenin Temizlik İşleri Müdürlüğü Kırsal Hizmetler Müdürlüğü ekipleri, Zabıta ve polis harekete geçti.

YOL TRAFİĞE KAPATILDI, 40 TON ÇÖP ÇIKTI

Apartmanın olduğu sokağa kamyonlar getirilirken, yol trafiğe kapatıldı. Zeynep O.nun dairesinden temizlik görevlilerince yaklaşık 40 ton çöp çıkarıldı.

KOKUSU KARŞI APARTMANA KADAR GELİYOR

Zeynep O.nun karşısındaki apartmanında oturan Mehmet Alparslan, çöp kokusunun kendi dairelerine kadar ulaştığını söyledi.

Birçok kez uyarılmasına rağmen Zeynep O.nun çöpleri evinde toplamaya devam ettiğini ifade eden Alparslan, şunları söyledi;

*Ben karşı apartmandan komşusuyum. Evi çok pis kokuyor. Gece gündüz evin önüne gelip gidenler oluyordu fakat kendisi hiçbir şekilde komşularına yardımcı olmuyordu.

*Evi temizleyin, düzene sokun. Mahallede koku oluyor diyorduk. Evi de çok pis kullanıyordu. Mahalle olarak rahatsızız. Bu konuda tüm apartman ve mahalle rahatsızdı.

“3 SENEDİR RAHATSISIZ”

*Dışardan ne bulursa eve getiriyordu. Ben onları görüyordum. Kendisine de söylüyorduk. Ne bulursan getirme diyorduk. Ama eline ne geçerse getiriyordu. Herhalde psikolojik rahatsızlığı vardı.

*Hatta koridorun girişinde bile karton ve teneke kutular vardı. Daire kapısına bile bir sürü eski ve atık malzeme koyuyordu. Mahalle olarak bu durumdan 3 senedir rahatsızız.

BOŞALTILIP İLAÇLANDI

Çöplerin temizlendiği Zeynep O.’ya ait daire daha sonra temizlik görevlilerince ilaçlandı. (DHA)

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?