Malibu sahilini vuran dalgalar büyük maddi hasara yol açtı

malibu hollywood yildizlari evleri zor durumda 7

Hollywood ünlülerinin tercihi Malibu kıyısındaki evler paparazzilere karşı yüksek güvenlikle korunuyor olsa da doğa ananın gazabından kurtulamadı.

malibu hollywood yildizlari evleri zor durumda 6
Kıyı şeridinde oluşan erozyon ve yükselen okyanus seviyesinin ardından gelen dev dalgalar, milyon dolarlık evleri sular altında bıraktı.

malibu hollywood yildizlari evleri zor durumda 4

Daha önce de aynı tehditle karşı karşıya kalınan bölgede milyon dolarlar harcanarak dalgakıran ve kum torbalarından oluşan bariyerler oluşturulmuştu.

malibu hollywood yildizlari evleri zor durumda 3

Ancak önüne geçilemeyen kıyı erozyonu ve küresel ısınmanın yol açtığı okyanus seviyesindeki yükselme, bu sene oldukça büyük maddi hasara yol açtı.

malibu hollywood yildizlari evleri zor durumda 2

Aralarında Steven Spielberg, Dustin Hoffman, Goldie Hawn, Pierce Brosnan gibi isimlerin evlerinin bulunduğu bölgede evi olan Leonarda DiCaprio, gerçekleşen kıyı erozyonu ve götürüleri sebebiyle evini geçtiğimiz yıl satmıştı.
malibu hollywood yildizlari evleri zor durumda 2

Bölgedeki ev sahipleri şimdi kıyı şeridindeki aşınmanın onarımı için 20 milyon dolarlık bir proje için görüşmelerde bulunuyor.
malibu hollywood yildizlari evleri zor durumda 5

Ancak okyanus seviyesinin yükselmeye devam etmesi, bu projenin de yetersiz kalabileceği konusundaki endişeleri arttırıyor.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?