Maliye Bakanı Şimşek, New York Borsası’nın açılışını yaptı

Maliye Bakanı Şimşek, New York Borsası'nın açılışını yaptı

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, New York Borsası’nın açılış gongunu çaldı. Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) ve Türk Amerikan İş Konseyi tarafından düzenlenecek olan ‘Yatırım Konferansı’ için New York’ta bulunan Şimşek, saat 09:30’da işlem görmeye başlayan New York Borsası’nın açılışını yaptı. Daha sonra yatırımcıların yanına inen Bakan Şimşek gazetecilerin sorularını cevapladı.BJH 3430


Suriye’de yaşanan olayların Türkiye ekonomisine etkilerine dair bir soru üzerine Maliye Bakanı, “Şu ana kadar ekonomimizi olumsuz etkileyecek bir durum yok. Her şey kontrol altında.”dedi. Suriye’den 100 binden fazla mültecinin Türkiye’de bulunduğunu hatırlatan Şimşek, “Uluslararası toplum ve Birleşmiş Milletler, Suriye olayı ile daha yakından ilgilenmeli.” diye konuştu.


‘Özel sektörde çalışmayı düşünüyor musunuz?’ şeklindeki soruyu şahsi geleceğiyle ilgili herhangi bir planı bulunmadığını söyleyerek cevaplayan Bakan Şimşek şunları söyledi: “Daha önceleri özel sektörde çalışıyordum. Şu anda ise TBMM’de ise Bakan olarak görev yapıyorum. Tek düşündüğüm ülkemizin ve halkımızın refahı için çalışmak. Bunun dışında herhangi bir planım yok.”


Bakan Şimşek daha sonra Goldman Sachs şirketinde düzenlenen yatırım toplantısına katıldı.

Preferences
§
1
2
3
4
5
6
7
8
9
0
=
Backspace
Tab
q
w
e
r
t
y
u
i
o
p
[
]
Return
capslock
a
s
d
f
g
h
j
k
l
;
shift
`
z
x
c
v
b
n
m
,
.
/
shift
English
Deutsch
Español
Français
Italiano
Português
Русский
alt
alt
Preferences

(ZamanAmerika)

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?