Markowitz’e Türkiye cezası

Brooklyn’in Türkiye sevdalısı Belediye Başkanı Marty Markowitz, Hollanda ve Türkiye seyahatleri sırasında yaptığı harcamalar nedeniyle ceza yedi.

Ermeni asıllı Amerikalıların sosyal medya ağlarında sıklıkla paylaştığı habere göre, Markowitz 2007 ve 2009 yıllarında Türkiye’ye iki kez ve Hollanda’ya da bir kez ziyarette bulundu. Bu geziler sırasında Markowitz’e eşlik eden karısı da uçak biletlerinin ve otel masraflarının bedelini belediyeye ödetti.

Konuyla ilgili bir araştırma yapan resmi denetleme organı, Menfaat Çatışmaları Kurulu (CIB) Marty Markowitz’e 20 bin dolarlık bir ceza kesti. Yolculuklar sırasında harcanan meblağın 11 bin dolar olarak tahmin edildiği kurulca belirtilirken, “Bay Markowitz, kendi pozisyonunun avantajını kullanarak karısını bedava gezdirmiştir” denildi.

2009 yılında Personel Müdürü’nü avukatı olarak kullandığı ortaya çıkan Markowitz Şubat ayında bu yüzden 2 bin dolar ceza yemişti.

“Davet edildiğim yerlere eşim olmadan mı gideyim?”

Konuyla ilgili New York Times’a konuşan Markowitz, “Bir yere eşimle davet edildiğimde elbette onu da götüreceğim. Gittiğim yerlerde kendimi değil Brooklyn’i temsil ediyorum. Kaldığım odalar bile iki kişilik. Yanımdaki yatağın boş kalması mı lazım? Yaptığım şeyin doğru olduğuna inanıyorum, halen de öyle. Seyahatlerde özel şirketlerle görüşmüyorum, vergi verenlerin parasını sokağa atmıyorum. Bana verilen görevi yapıyorum. Kimileri karısıyla seyahate çıkmadığı için sorun yaşar, bense çıktığım için yaşıyorum” dedi.

USASABAH

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?