Mehmet Demirkol’dan çarpıcı Fenerbahçe yorumu: ‘O hoca gelse gık demem’

Mehmet Demirkol’dan çarpıcı Fenerbahçe yorumu: ‘O hoca gelse gık demem’ – Spor Haberleri

1 Fenerbahçe’nin deplasmanda Çaykur Rizespor’a 3-0 mağlup olduğu maçı değerlendiren Mehmet Demirkol, çarpıcı ifadelerde bulundu. İşte o flaş sözler: “Durum çok net. Phillip Cocu durumun ne olduğunu anlamıyor. Durum nedir, sorun ne, neden oluyor, ‘Antrenmanda iyiydik, neden sahada böyle oluyor?’ bunları anlamıyor. Kriz yönetiminde ilk önce teşhisi yapıcaksın, doğru teşhis için tetkik yapman lazım.”
2 “Hollanda’dan gelen hocaların tamamında oluyor antrenmanla maç arasında bi kopukluk var. Antrenmanda olan şeyler maçta olmuyor niye bu oluyor, bunu çözemiyor. Cocu’nun maç sonu açıklamaları da bununla alakalı. Duruşu da öyle ‘ya noluyor’ diyor.”
3 “Koskoca dünya bankacılık sistemi krize giriyor. Olur yani başına gelir, burada büyük takım yönetenlerin kriz yönetiminden anlaması lazım. Cocu anlamıyor, çözemedi daha. Comolli’nin anladığına dair çok bir emare yok. Ben mesela Comolli’yi duymak istiyorum. Sorumluluğu alacak insanları karşısına çıkıp birşeyler diyecek ilk kişi o.”
4 “Başkan şimdi taraftarlarla konuştu. Doğru mudur, yanlış mıdır onu bilemem ama bu bir kere yapılır. Taraftara gider bir kere konuşursun. Çünkü çok riskli bir şey, taraftarın ruh hali sinirli… Orada ne tür insan olacağı belli olmaz. İkincisi olmaz bunun çünkü ikincisinde derler ki ‘Ya başkan sen de sürekli gelip duruyorsun bir şey değişmiyor’ Başkan da son kurşunu attı.”
5 “Maç 1-0, 2-0 olduğunda Fatih Terim külübede olsa ne olurdu? Yakardı sahayı olay çıkarırdı, bir şey yapardı. Hollanda ekolü Türkiye’de olmuyor. Adam bizzat söylüyor ‘ne olduğunu anlamıyorum ben’ diyor. Çünkü olmuyorlar. İspanya’dan ve Hollanda’dan teknik direktör bu ülkeye uymuyor.”
6 “Ali Koç sonuçta 20 yıllık iktidardan sonra geldi. Aziz Yıldırım her şeye hakimdi yani Fenerbahçe Stadı’ndaki vericinin yerini bile biliyordu. Oraya anten takılacaksa ‘Gel ben sana göstereyim’ diyordu. Onu bile bilen başkandan böyle bir stile geçildi, kolay değil bu. Millet kelle istiyor. Çok zor bir karar bu. Ali Koç’un yerinde olmak istemezdim.”
7 “Slimani için de şunu söyleyebilirim. Çok şaşırttı beni. Ben kesin gol krallığına oynar diyordum. Bu kadar düşük yüzdeli olmasını beklemiyordum. Her maç çok rahat bir pozisyon geliyor ayağına.”
8 “Genç oyuncular oyunu değiştirecekse tabii ki olmalı ama böyle bir krizin içinde de bunlar da ezilecekse çok genç yaşta onları da kaybetmek çok kötü olabilir. Çünkü onların arasında Tuncay’ın girişi gibi bir giriş yapılamadı. Hatırla takım dökülüyordu Tuncay yırta yırta oynuyordu.”
9 “Benim ‘Aykut Hoca’ deme sebebim şu: Aykut Hoca zaten 1. seçenekti galiba, yani ikinci tercihi Cocu’dan vazgeçmiş olacak. Şimdi Ali Koç için kolay bir karar var. Aykut Hoca’yı geri çağır. Kimse ‘gık’ demez. En anti Aykut Kocaman’cı bile demez.”
10 “İki opsiyon var biz bilemeyiz. Yani iki kişi karşılıklı oturduğu zaman onun gözünde geleceğe dair ne görüyosun ben bilemem. Comolli ile Ali Koç ve Cocu bu üçü birbirini biliyor, ‘Biz kenetleriz ve yaparız’ mı görüyorlar yoksa ‘Bu adamın dünyadan haberi yok burayı toparlayacak adam getirelim’ mi diyorlar? Onu bilemem ki ben sahada olup biteni ve Cocu’nun söylediklerinden çıkardıklarımı söylüyorum.”
11 Ersun Yanal beğendiğim bir teknik direktör ancak şu anda Fenerbahçe için bir opsiyon olduğunu düşünmüyorum. Ayrıca Fenerbahçe’nin de bahsedildiği kadar kötü bir kadrosunun olduğunu düşünmüyorum.”
12 “Frey o kadar kötü ki, ‘bu kadar kötü olamaz’ diyorsun, ‘başka bir şey var’ diyorsun. Adam dönemiyor, beli dönmüyor. Spor Toto 1.Lig için bile zor, ne adamlar var Spor Toto 1.Lig’de”

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?