Mehmet Okur New Jersey Nets’de

NBA’deki temsilcilerimizden Mehmet Okur, Utah Jazz tarafından New Jersey Nets’e takas oldu. Tecrübeli oyuncu bundan sonra kariyerine New Jersey Nets’de devam edecek.

NBA’de Utah Jazz forması giyen Mehmet Okur, New Jersey Nets’e takas oldu.

Utah Jazz Genel Menajeri Kevin O’Connor’ın yaptığı açıklamaya göre, Utah Mehmet Okur’u 2015 ikinci tur draft hakkı karşılığında New Jersey Nets’e gönderdi.

Okur, böylelikle lokavt süresince Beşiktaş’ta forma giyen Deron Williams ile Utah Jazz’dan sonra yeniden buluşmuş oldu.

Diğer yandan ise bu sezon 3. sıradan draft edilen Enes Kanter ile Mehmet Okur, henüz resmi bir karşılaşmaya çıkamadan ayrılmış oldu. Ancak bu takas ile Enes’in güçlü uzun rotasyonu olan Utah’ta daha fazla süre alması bekleniyor.

26 Mayıs 1979 Yalova doğumlu olan Mehmet, Oyak Renault, Tofaş ve Efes formaları giydikten sonra Detroit Pistons tarafından draft edilmişti. 2004 yılında Detroit ile NBA şampiyonluğu yaşayarak bu ünvanı elde eden ilk Türk olan Mehmet, 2004’den bu yana Utah Jazz’da forma giyiyordu. 2007’de ise All-Star olma başarısı gösteren yıldız basketbolcu, geçen sezon sakatlığı sebebiyle sadece 13 maçta forma giyebilmişti. Okur, lokavt süresinde ise Türk Telekom forması giyerek sakatlığın etkilerinden kurtulmuştu. (Sporx)

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?