Merak etmeyin, sağ salim geldik

TÜRKİYE’nin Suriye’nin başkenti Şam’daki büyükelçiliğini kapatma kararını açıklamasının ardında, büyükelçilik personeli, Lübnan’dan önceki gün saat 18.00 sıralarında, Fergün Denizcilik’e ait Caroline isimli feribotla yola çıktı.

Suriye’yi gizlice terk eden Şam Büyükelçisi Ömer Önhon’un da aralarında yer aldığı 27 kişi ve 15 araçlık ekip, dün saat 09.00’da Mersin Limanı açıklarına geldi. Öğle saatlerinde gemiden otomobiliyle inen Önhon, Mersin’e varır varmaz, eşi Meltem Önhon ve yakınlarını arayarak, “Sağ salim geldik. Merak etmeyin” dedi. Önhon, yolda sıkıntı yaşamadıklarını belirterek, “Bütün arkadaşlarla sağ salim geldik. Önemli olan odur” dedi. Önhon, güvenlik nedeniyle gemiyle geldiklerini belirterek, “Çünkü karayolu güvenli değildi. Havayoluyla da mümkün değildi. En uygun yöntem bu şekilde gelmekti. Farklı günlerde personelimiz Lübnan’a ulaştı. Önemli olan sağ salim ülkemize dönmemizdi. Bu da gerçekleşti. Gayet rahat bir yolculuk oldu. Halep Başkonsolosluğumuz açık, faaliyetlerini sürdürüyor” dedi.

Büyükelçilik kafilesinin yanı sıra adı açıklanmayan yabancı uyruklu bir kişi de aynı feribotla Mersin’e getirildi. Bu arada THY’de Suriye’nin başkenti Şam ile Halep kentine yaptığı uçuşlara yönelik rezervasyonları 1 Nisan itibarıyla durdurdu.. (Hürriyet)

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?