Meral Akşener “Gelin Erdoğan’ı biraz kızdıralım” dedi.. ‘Sarayın itirafnamesi’ni tek tek anlattı!

Meral Akşener “Gelin Erdoğan’ı biraz kızdıralım” dedi.. ‘Sarayın itirafnamesi’ni tek tek anlattı!

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener TBMM’de partisinin grup toplantısında konuştu.

Akşener “Gelin Erdoğan’ı biraz kızdıralım” dedikten sonra Cumhurbaşkanlığı 2019 faaliyet raporunu tek tek anlattı. Akşener “Sarayın itirafnamesi” diye nitelediği rapordan başlıklar okudu.

Akşener konuşmasında şunları kaydetti:

Cumhurbaşkanlığı Bütçe Başkanlığının itirafnamesi, biz yazmadık onlar yazdı. Deniyor ki; hazine yardımları ödeneği 130 milyardı 136 milyar liraya çıktı. Görev zararı 91 milyar 300 milyon lira.Hiçbir özel şirket bu kadar zarar edeni orada oturtmaz. Patronun damadı olsa bile. Kara yolları Genel müdürlüğünün yap işlet devlet projelerinin garanti ve katı ödemeleri de etkili oldu.Verilen taahhüt 2019 yılı sonunda 17 milyar dolara yaklaştı. Tam 116 milyar 450 milyon lira. Yani pandemi nedeniyle vatandaşa dağıtılan paranın 11 katından fazla. EYT’lilere maaş bağlanması için gereken para sadece 10 milyar lira. Şu rakamlara bakar mısınız? Ne müteahhitmiş arkadaş! Bir türlü doyuramadınız gitti. Yazıklar olsun size.Bakkalda, markette, manavda fiyatlar ortada. İşsiz gençlerin, emeklilerin, EYT’lilerin durumu ortada. 148 lira zam ortada. Emeklilere günlük 5 TL zam ortada. Milyonlarca vatandaşı yoksulluk ve açlık sınırında yaşayan bir ülkenin ekonomisi nasıl uçan ekonomi oluyor? Sözüm ona dünya bize hayran, Avrupa bizi kıskanıyor.

Meral Akşener AKP’nin sosyal medya düzenlemesinin gerçek nedenini de anlattı. İktidarın sosyal medyadan duyduğu rahatsızlığı ifşa etti. Akşener Erdoğan’ın dislike rekoru kıran videosuna da göndermede bulundu.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?