Merve Sevi

Merve Sevi Röportajı. Alican Bayar, Merve Sevi ile röportaj yaptı.

Merve Sevi

Ufaklığımdan beri televizyon reklamlarına ayrı bir ilgim var, Babam eve reklam kasetleri alır gelirmiş =). Film izler gibi oturur reklamları izlermişim. Büyüyünce de pek değişmedi aslında. Türkiye’deki son senemde İstanbul’un en köklü reklamcılık şirketlerinden Universal Pars McCann Ericsson’da kısa da olsa bir dönem bulunmuştum. Burada okulum bittikten sonra da çok ciddi olarak reklamcılık yapmayı düşünüyorum.

Son zamanlarda ekranlarda çok sık gördüğüm genç bir kız vardı =). Samimi konuşması, yeteneği, güler yüzü ve tabii ki güzelliğiyle bir anda ilgi çekti. Daha 18 yaşında olmasına karşın gerçekleştirdiği bir düzine prodüksiyon var. Şahsen benim dikkatimi en çok Emre Altuğ’la olan “Caramio” reklamında çekmişti. Her neyse… Merve, reklamlarla girdiği bu sektöre dizilerle devam ediyor ve gayet te başarılı. Geçtiğimiz aylarda onunla bir röportaj yaptım anca düzenleyebildim. Buyrun muhabbet-i sefamıza =)

Lise 3’te okurken bir kaç öneri üstüne İstanbul’un en köklü casting ve modellik ajanslarından biri olan ‘Neşe Erbark Ajans’a kayıt yaptıran Merve, çok geçmeden ilk işini bu sayede alıyor. Shubuo reklamlarıyla TV sektörüne ilk adımını atıyor. Sonrası çorap söküğü gibi. Bir anda yapımcıların ilgi odağı haline geliyor ve teklifler geliyor üst üste. “Omuz Omuza”da Pınar Altuğ’un küçük kardeşi rolünde ilk dizi terubesini yaşadıktan sonra artık ismi duyulur, bilinir bir oyuncu olur Merve. En büyük başarısı (bana kalırsa) “Hayat Bilgisi” dizisinde çıktı ortaya. Belki rol arkadaşlarının da aşağı – yukarı yaşıt olması ve dizide lisede okuyan genç bir kızı canlandırması (o zamanlar kendisi de lisedeydi) onun ön plana çıkmasında büyük rol oynadı. En büyük amacı, idolü olan Türkan Şoray kadar başarılı olabilmek ve uzun yıllar tiyatro – sahne sanatlarında ses getiren projeler gerçekleştirmek.

Tiyatro oyunculuğunu bütün diğer gösteri sanatlarından ayrı tutuyor ve çok daha zor olduğunu belirtiyor;

-Televizyonda ya da sinemada izleyip “Aaaa ne kadar güzel oynamış” dediğimiz şeyler aslında defalarca çekilip içlerinden bir tanesini seçerek oluşuyor. En zoru ve makbulu tiyatro oyunculuğu. En büyük isteğim kendimi bu yönde geliştirip iyi bir Tiyatro oyuncusu olmak.

Los Angeles ile ilgili sorduğum bir soruya da;

Kim istemez ki Hollywood’da projelerde bulunmayı? Daha çok erken bunun için ama eminim ki bir gün bunu da başaracağım.

Diye cevap verdi. Bizim de en büyük dileğimiz bu. Son zamanlarda bunun örnekleri de var. Türk Sineması büyük gelişme içerisinde. Bunu inkar edenin olduğunu zannetmiyorum.

Kendi dönemi ve kendi yaşlarında olan oyuncularla kendini bir tutmuyor ve onlar konusunda ise pek iç açıcı konuşmadı açıkçası =). Pek disiplinli ve işlerini ciddiye aldıklarını düşünmüyor. Bu işi “Amaç” değil de “Araç” olarak kullandıklarını düşünüyor ve lafı orada kesiyor. Polemikle uğraşmak istemediğini söyledi. İyi de etti =)

Özel hayatıyla ilgili de samimi konuştu. Benim konuştuğum sırada erkek arkadaşı yoktu ve üstüne basa basa söylediği bir şey vardı;

-Her şeyden önce yaptığım iş gelir.
-Zaten şu ana kadar hiç gerçek aşkı yaşamadım
diyordu.

“Pozitif” adında geçtiğimiz yaz yayına giren bir dergide artık köşe yazarlığı da yapıyor Merve. Anlayacağınız 10 parmakta 10 marifet. Dergi elime geçmedi daha. Eğer okuma şansım olsaydı onun hakkında da bir şeyler yazmak istiyordum. Kısmet değilmiş. Bir bakıma rakip sayılırız artık Merve hanım 😉

Şu anda Yeditepe Üniversitesi’nde oyunculuk eğitimi alıyor ve kendini hep geliştiriyor. Gerçekten TV’de görüldüğü kadar pozitif, güler yüzlü çok sevimli ve çok güzel bir kız Merve Sevi. Böyle yeteneklerin daha da çıkması ve onların ileride Türk tiyatro ve sinemasını yüceltmeleri dileğiyle…

Merve’ye bu sıcak tavırlarından ve verdiği samimi cevaplardan dolayı teşekkür ediyorum. Umarım kendine koyduğu bütün hedefleri gerçekleştirir. Fazlasıyla hakettiğine inanıyorum.

Alican Bayar
-aLAturka-

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?