Metin Şentürk New York’taki engelliler zirvesinde sahne alacak

Metin Şentürk, 6-9 Eylül tarihleri arasında ABD’de yapılacak BM Engelli Hakları Sözleşmesine Taraf Devletler Toplantısı’nda mini bir konser verecek.

DÜNYA Engelliler Vakfı Başkanı Metin Şentürk, İstanbul’da kurulacak olan Dünya Engelliler Birliği’ni dünyaya tanıtmak için Birleşmiş Milletler’in (BM) daveti üzerine New York’ta konser verecek. 6-9 Eylül tarihleri arasında ABD’de yapılacak olan Birleşmiş Milletler Engelli Hakları Sözleşmesine Taraf Devletler Toplantısı’nda, Türkiye’yi Metin Şentürk temsil edecek.

BM’de ilk defa ev sahipliğini Türkiye’nin yaptığı bir paralel etkinlik de Dünya Engelliler Vakfı Başkanı Metin Şentürk tarafından gerçekleştirilecek. Engelli haklarının ilerlemesi ve küresel örgütlenmede yeni adımlar atılması içerikli paralel etkinliğin yanı sıra, BM’de mini bir konser vererek bir ilki daha gerçekleştirecek olan Metin Şentürk toplantıda, engellilere motivasyon olması amacıyla kırdığı görme engelliler dünya hız rekorunu ve bu rekoru nasıl gerçekleştirdiğini detayları ile anlatacak. Her meselenin başkentinin Cenevre ya da Brüksel olmaması gerektiğini belirten Metin Şentürk, “Dünyadaki yaklaşık 700 milyon engellinin sosyal irtibat üssünü 22 Ekim’de İstanbul’da resmen kuruyoruz” dedi. (STAR)

Advertisements

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?