Microsoft’tan yasak geldi

Xbox 360 kullanıcılarının ayrılmaz bir parçası da avatar’lar… Bazı oyunlarda kendimizi ifade etmemize ve hangi oyunları ne derece oynadığımızın en büyük göstergesi olan avatar’larımıza şimdi bir yasak geliyor.

Epic Games’in topluluk yöneticisi olan “raczilaa” game developer’ın kendi forum sitesinde yayınladığı bir bildiride, “gun probs” adı altında bulunan, yani silah ve benzeri eşyaların, yakın zamanda Xbox Live Marketplace’den kaldırılacağını açıkladı.

Raczilla forum sitesin üzerinde şu sözlere değindi; “Herkesin dikkatine! 1 Ocak 2012 tarihinden itibaren ‘Lancer ve Hammerburst’ avatar eşyaları, Xbox LIVE Marketplace üzerinden satışa kapanacaktır. 1 Ocak’tan önce yapılacak olan alış verişlerse kullanıcılarda kalmaya devam edecek. Yeni bir politika değişimiyle aldığımız bu karardan etkilenmemek için halen vaktiniz varken istediğiniz parçaları hemen satın alın.”

Nitekim Microsoft tarafından bu yeni politikanın neden yapıldığına dair bir açıklama gelmedi. Akla gelen tek mantıklı yanıtsa, silah ve benzeri eşyaların bazı ülkelerde sorun yaratmış ya da gelecekte yaratabileceği oldu.. (Hürriyet)

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?