Milyonlarca sipariş geldi

Apple’ın iPad mini ürünüyle ilgili belirsizlikler devam ederken tablet piyasasındaki hareketlilik artıyor. Teknoloji devine parça tedarik eden Asyalı firmalar, 4. çeyrek için 10 milyondan fazla iPad mini siparişi aldıklarını söyledi.

Wall Street Journal’ın haberine göre bu rakam Amazon’un piyasaya sürdüğü Kindle Fire isimli tablete olan talebin 2 katı. Apple’ın bu miktarda sipariş vermesi, ürüne olan talebin çok olacağına inandığını gösteriyor.

Öte yandan, iPad mini ile ilgili dedikodular devam ediyor. Geçen aybaşında ürünün üretiminin başladığı iddia edilmiş ancak Apple bunu doğrulamamıştı. Yeni söylentiler ise iPad mini’nin tanıtımının bu ay içinde gerçekleştirileceğine yönelik.

iSuppli firması tarafından yapılan piyasa araştırmasına göre 2. çeyrekte Apple’ın dünya çapında tablet pazarındaki payı yüzde 69.6. Bu oran 2010’da yüzde 84 idi. iPad’in piyasadaki en önemli rakipleri ise Samsung’un Galaxy Note’u ve Amazon’un Kindle Fire ürünü. Samsung’un Pazar payı yüzde 9 seviyesinde. (Hürriyet)

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?