Mini etekli yolcu var diye karakola çekilen otobüs ! İşte Yeni Türkiye

mini etek

Mini etekli yolcu var diye karakola çekilen otobüs ! İşte Yeni Türkiye.

İşte AKP Türkiye’si: ‘Mini etekli yolcu var’ diye otobüsü karakola çektirdi

İzmit’te, halk otobüsüne binen gerici bir şahıs, yolcu koltuğunda oturan mini etekli kadını görünce, sürücüye, “Sen bu arkandaki genç kızlarla kaza yaparsın? Böyle olmaz” diyerek, otobüsü karakolun önüne çektirdi.

Kocaeli Üniversitesi’nde öğrenim gören Kazakistan uyruklu kadın öğrenci, dün Mehmet Alipaşa Mahallesi’nde halk otobüsüne binerek sürücünün arkasındaki yolcu koltuğuna oturdu.

Daha sonra otobüse binen Mehmet T.’yi gören, kadın arkasındaki koltukta oturan yolcular, yerlerinden kalkarak yaşlı adama yer vermek istedi.

Mehmet T. ise yolcuları geri çevirerek, otobüsün arkasında bulunan tek kişilik koltuğa oturdu.

Kısa bir süre sonra yerinden kalkan Mehmet T., halk otobüsü sürücü Özgür Sert’in yanına gitti. Mehmet T., sürücüye, “Bu arabayı doğru polis karakolunun önüne çekeceksin” derken, Sert, “Ne oldu, hayırdır?” diye sordu.

Mehmet T. ise “Sen bu arkandaki insanlarla, genç kızlarla bu arabayla kaza yaparsın? Böyle olmaz” dedi.

Sürücü ne olduğunu anlamaya çalışırken, gerici şahıs koltuğuna dönüp tepkisine devam etti.

Mehmet T., sürücüye bu kez, “Sen daha bir şey görmüyorsan bir hiçsin yani” derken, şoför ise “Ne görüyorsun?” diye sordu. Mehmet T., “Ben bu durumdan şikayetçiyim. Arabadan da şikayetçiyim” karşılığını verdi.

ARACI KARAKOLUN ÖNÜNE ÇEKTİ

Mehmet T.’ye tepki gösteren sürücü Özgür Sert, aracı polisi merkezine doğru yönlendirdi. Bu sırada bazı yolcular, gerici adama tepki gösterdi.

Sert, otobüsü polis merkezinin önünde durdurdu ve polisleri çağırdı. Mehmet T., araca binen polise, “Ben bu durumdan davacıyım. Bu kaptandan da davacıyım. Genç kızların burada böyle oturmaları bu arabanın kaza yapmasına sebep. Bu kadar ucuz değil ya” dedi. Polis ise Mehmet T.’ye, insan hak ve hürriyetlerini hatırlatarak, “Buna biz karışamayız” yanıtını verdi.

Buna rağmen Mehmet T., “Olmaz böyle bir şey” diye tepkisini sürdürdü.

Otobüs sürücüsü Özgür Sert şikayetçi olduğunu belirtirken, polis başka şikayetçi ve tanıklık etmek isteyen olup olmadığını sordu.

Mehmet T.’nin söyledikleri nedeniyle şaşkına dönen genç kadın da araçtan inerek karakola gitti.

Polis merkezinde taraflar birbirlerinden şikayetçi olmadıklarını belirtti. Olayın ardından yolcuları alan sürücü, seferine devam etti.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?