Minush’un kuşları İnci’ye kondu

Mine Atalar Minush Ayakkabi

Minush’un kuşları İnci’ye kondu. Mine Atalar, Minush ayakkabıları.

Mine Atalar, ‘Minush’ları tasarlamaya yastık ve çantalarla başlamış. Zaman içinde işi büyüten Atalar, ayakkabı tasarımına geçmiş ve dünyanın dört bir yanından siparişler almış.

İngilizcesini geliştirmek ve biraz da farklı bir ülkede yaşamanın nasıl bir şey olduğunu görmek için 6 aylığına Los Angeles’a giden tasarımcının dönüşü de tasarımları gibi muhteşem olmuş!

2009 yılından beri tasarımını yaptığı Minush ayakkabıları önce California Calabasas’ta ‘The Commons’ alışveriş merkezinin içinde konsept stant açarak satmaya başlayan tasarımcı, aldığı olumlu tepkiler üzerine ürünlerini eş zamanlı olarak Los Angeles ve İstanbul’da hem butiklerde hem de internet üzerinden satmaya başlamış. Artık bu ‘kuşlu’ tasarımları İnci Mağazaları’nda da bulabileceğiz. Mine Atalar yaz koleksiyonunu İnci için hazırladı.

– İnci’yle Minush nasıl buluştu?
Minush İstanbul, Alaçatı, Bursa ve Antalya olmak üzere toplam 6 farklı mağazada satılıyor ve oldukça yoğun ilgi görüyor. Artık özel tasarım ürünlere ilgi gösteren bir kitle tarafından tanınıyor. İnci ve Minush birlikteliğinin amacı 2011 yaz sezonu için hazırladığımız 11 parçadan oluşan ve sınırlı sayıda üretilen bu koleksiyonla farklı bir projeye imza atmaktı. Böylece yılların markası İnci’nin deneyimi ve kalitesiyle Minush’un özel tasarımları birleşmiş oldu.

– Hangi İnci mağazalarında tasarımlarınızı bulmak mümkün ?
Bu koleksiyon sınırlı sayıda üretildiği için tüm İnci mağazalarında satılmıyor. İstinye Park, City’s Nişantaşı, Beyoğlu ve Cevahir Alışveriş Merkezi’ndeki İnci mağazalarında bulabilirsiniz.

– Minush for İnci koleksiyonu dışında neler yapıyorsunuz?
Şu an 2011-2012 sonbahar-kış koleksiyonunu hazırlamaktayım. Ayakkabılar ve diğer tüm Minush ürünlerine www.minush.net adresinden ulaşmak mümkün.

Doğa dostu, sevgi dolu, eğlenceli ve renkli

Mine Atalar, tasarımlarını ‘doğa dostu’, ‘sevgi dolu’, ‘eğlenceli ve renkli karakterler’ olarak tanımlıyor. Atalar, markasının bu özelliklerini anlattı:

Doğa dostu: Minush, doğayla dost olmaya her zaman özen gösteren bir marka. Özel hayatımda da özenliyim bu konuda. plastik poşet yerine bez çantalar kullanıyorum. ‘Minush for İnci’ koleksiyonu da doğa dostu. Ayakkabılar yine benim tarafımdan dizayn edilen doğayla dost kutu ve bez çantalarda satılıyor.

Sevgi dolu: Minush tasarımlarında sloganımız hep ‘All you need is love’ (bütün ihtiyacını duyduğunuz sevgi) oldu.

Eğlenceli ve renkli karakterler: Minush’un çapkın kuşları cıvıl cıvıl renkli ve eğlenceli.

(ÖZGE Ç. DENİZCİ / AKSAM)

 

Kenan Doğulu Minush marka özel ayakkabılarına kavuştu

 

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?