Mr. Laguna 98 yaşında hayata veda etti

Laguna Beach şehrinin kurucularından sayılan ve Mr. Laguna diye bilinen Harry Lawrance kendi kurduğu Mission Hospital Laguna Beach’de geçtiğimiz Pazar günü Böbrek Yetmezliğinden hayata veda etti.

Genç yaşta Laguna Beach’e yerleşip küçük bir dükkan satın alan Harry Lawrance daha sonraki yıllarda Laguna Beach şehri tarihine adını altın harflerle yazdırmayı başardı. Aynı zamanda Laguna Beach Ticaret Odasının kurucusu olan Mr. Laguna şehir adına yaptığı birçok çalışma ve bağışlarının yanı sıra Mission Hastanesi, Laguna Müzesi, ve Laguna Playhouse’unda kurucusuydu.

Geçtiğimiz yıl tüm şehrin katılımıyla 97. yaş yıldönümünü kutlayan Mr. Laguna aynı zamanda bir Türk ve Türkiye aşığı. Bugün saat sabah 10.00’da Laguna Presbyterian Church’de yapılan cenaze töreninde hastalığı sırasında kendisini hiç yalnız bırakmayan Türk eşi Zahide hanım yaptığı konuşmada Mr. Laguna’nın Orange County’de önemli ve etkin bir şahsiyet olduğunu ve ölümünün kendisi ve tüm ailesini çok üzdüğünü belirtti.

Cenazeye katılan Los Angeles Türk Amerikan Derneği (LATAA) Başkanı Ahmet Önerbay‘da gazetemize yaptığı açıklamada geçtiğimiz yıl doğum gününe de katıldığı Harry Lawrance beyin Orange County ve Laguna Beach şehrine olan katkılarından bahsederek “adeta bir tarih hayata veda etti bugün, Mr. Laguna’nın toplumuna olan katkılarının hepimize birer örnek teşkil etmesi gerekir” dedi.

Alaturkaonline.com / Los Angeles

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?