MSI’dan yeni ekran kartları

MSI bugün yaptığı açıklamayla yeni nesil GeForce GTX680 serisi ekran kartlarını duyurdu.

NVIDIA’nın 28 nm üretim teknolojisine sahip GeForce GTX680 grafik işlemcisini kullanan yeni seri aynı zamanda 2 GB GDDR5 bellek ile dünyanın en hızlı hafıza modülüne de ev sahipliği yapıyor. PCI Express 3.0 ve DirectX 11 desteğine ek olarak MSI GeForce GTX680 NVIDIA’nın yeni GPU Boost teknolojisinden de faydalanıyor. Bu teknoloji performans ihtiyacına göre çekirdek saatini oyun esnasında dinamik olarak artırabiliyor. MSI’ın ödüllü Afterburner yazılımı ile beraber kullanıldığında ise güç kullanım sınırı ve frekans aralığı ayarlanılarak kullanıcılar çok daha yüksek otomatik overclock potansiyeline erişebiliyorlar. NVIDIA 3DVision Surround teknolojisi sayesinde de tek bir kart aynı anda 4 farklı monitöre çıkış verebiliyor.

MSI GeForce GTX680 NVIDIA’nın çekirdek frekansını oyunun ihtiyacına göre dinamik olarak artıran GPU Boost teknolojisi ile geliyor. MSI ise özel Afterburner yazılımı ile bu teknolojiyi bir adım öteye taşıyor. Yazılım sayesinde kullanıcılar kartın çekeceği güçün ve grafik işlemci saatinin sınırını artırarak gerektiğinde kartın çok daha fazla performans vermesini sağlayabiliyorlar. GPU sıcaklığına göre fan hızını otomatik olarak ayarlayan kontrolcü ise kartın güvenli bir sıcaklıkta kalmasını garanti altına alıyor.

Afterburner ayrıca MSI Predator ses ve video kayıt teknolojisi ile geliyor. Bu teknoloji ile oyun görüntüleri kaydedilerek internette kolayca paylaşılabiliyor. Kombustor test yazılımı ise kullanıcılara kartlarının profesyonel şekilde test ederek en iyi ayarları bulmalarında yardımcı oluyor.

Yeni nesil MSI ekran kartlarında kullanılan NVIDIA GeForce GTX 680 grafik işlemcisi 28nm üretim teknolojisini kullanıyor. Gelişmiş bu üretim teknolojisi sayesinde yeni GPU’lar hem daha yüksek performans veriyorlar, hem de çok daha az ısınıyorlar. PCI Express Gen 3 standardı ise uyumlu anakart ve işlemci ile beraber kullanıldığında ekran kartı veriyolunda 32 Gb/s bantgenişliği sunuyor. Bu sayede yeni nesil MSI ekran kartları bir önceki nesil GeForce GTX 580 ekran katlarına nazaran yüzde 40 daha çok performans vaadediyor.. (Hürriyet)

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?