Mucize köpek çölde 53 gün yaşayıp sahibine döndü

Mucize köpek Dooley, Nevada çölünde 53 gün boyunca hayatta kalmayı başardı ve sahibine geri döndü.

ABD’nin Nevada eyaletinde yaşayan Barbara Bagley ve eşi, Nevada Çölü’nden geçerken arabaları devriliyor. Kazada, Bagley’in eşi ve “Lassie” olarak da bilinen Shetland çoban köpeği cinsi köpeklerinden Delaney ölürken, Dooley ise kayboluyor.

Kazanın ardından kaburgalarında kırıklar oluşan ve beyin sarsıntısı geçiren Bagley ise ayağa kalkar kalkmaz köpeği Dooley’i aramaya başlıyor. El ilanları dağıdan Bagley, Facebook üzerinden kurduğu grup ile köpeğini aramayı sürdürüyor.

“Sürekli aklım ondaydı, televizyonda köpek gördüğümde bile ağlıyordum” diyen Bagley, Dooley’e kavuşacağına dair umudunu hiç yitirmemiş.

Haftalar süren aramanın ardından, önce bir kadının ardından da demiryolu çalışanlarının kazanın olduğu bölgeye yakın bir yerde Lassie cinsi bir köpek gördüklerini söylemesiyle Bagley ve arkadaşları bölgeye giderek arama çalışmalarını yeniden başlatıyor. Kazanın üzerinden 53 gün geçtikten sonra Bagley köpeğini bitkin bir vaziyette bulduğunu anlatıyor.

Hemen veterinere götürülen Bagley, Dogley’in 20 kilogramdan 9 kilograma düştüğünü ve boğazından uzun bir kuş kemiği çıkarıldığını söylüyor. Bakıma alınan Dooley şimdi eşinin yasını tutan Bagley ile birlikte yürüyüşlere çıkıyor ve kilo alıyor.

“Ölen eşimin ruhu onu bulmama yardım etti” diyen Bagley, köpeğini bulmasının mucize olduğunu düşünüyor.. (Hürriyet)

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?