Muharrem İnce Erdoğan’a Seslendi Kıvırmadan Cevap İstiyorum

Muharrem İnce Erdoğan'a Seslendi Kıvırmadan Cevap İstiyorum
Muharrem İnce Erdoğan’a Seslendi Kıvırmadan Cevap İstiyorum

“HEM S-400 ALACAKSIN, HEM NATO’DAN YARDIM İSTEYECEKSİN”

CHP’nin Yalova İl Kongresi’nde konuşan Muharrem İnce, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a eleştirilerde bulundu.

Erdoğan’a, “NATO toplanmış, Birleşmiş Milletler Genel Kurulu toplanmış, sen TBMM’yi neden toplamıyorsun? Neden Salı gününe sarkıtıyorsun” diye soran İnce, sözlerini şöyle sürdürdü;

*Hem S-400 alacaksın Rusya’dan, hem NATO’dan yardım isteyeceksin. Böyle bir mantık olabilir mi? Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde gece 03.00’te açıklandı resmi sonuçlar, ben 9 saat sonra açıklama yaptım.

*Kıyamet koptu ‘Muharrem İnce nerede’ diye. 36 şehit var, Cumhurbaşkanı 36 saat yok ortalıkta.

“GERÇEKLERİ SÖYLEMEYE DEVAM EDECEĞİZ”

Türkiye’nin kritik günlerden geçtiğini kaydeden İnce, şöyle devam etti;

*30 Ağustos 1922´den bu yana bu topraklarda ordumuz hiç mağlup olmadı. Kıbrıs´ta mağlup olmadı, teröre karşı mağlup olmadı, şimdi en kritik günlerden geçiriyoruz.

Ordumuzun moralini bozmayacağız, gerçekleri söylemeye devam edeceğiz. Memleketi siz yönetiyor olabilirsiniz ama memleket sadece sizin değil.

*Hiçbir Mehmetçiğimin moralinin bozulmasını istemiyorum. Ben devleti yöneten siyasetçilere sesleniyorum, askerlere değil. Bu ülkede her 10 kişiden biri yabancı. Iraklı var, Afgan var, Pakistanlı, Suriyeli, Libyalı var.

*Suriye bizim komşumuz, orada bir problem olduğunda ben de Cumhurbaşkanı olsaydım gelecek olan kadınlara, çocuklara, yaşlılara Türkiye Cumhuriyeti devleti olarak yardım ederdim.

*Buna itirazım yok ama 500 bin savaşacak yaşta Suriyeli İstanbul, Yalova, İzmir sokaklarında gezerken 20 yaşındaki Mehmetimizin İdlip´de şehit olmasını kabul edemem.

“CHP GENEL BAŞKANINA BİLGİ VERECEKSİN”

*Cumhurbaşkanısın, kabul ediyoruz, millet seçti. İYİ Parti´ye, MHP´ye, BBP´ye bilgi veriyorsun ana muhalefet genel başkanına tenezzül etmiyorsun.

*Sevmeyebilirsin, kırgın olabilirsin, devlet yönetmek başka bir şeydir. Bilgi vermeye mecbursun. Sorunları çözmek yerine sorunları çoğaltarak bu memleketin başını selamete kavuşturamayız.

*Biz askerlerimize saldırıyı rejim mi yaptı, Rusya mı yaptı? Hala bunu Rusya yaptı diyemiyoruz.

İnce’den Erdoğan’a sert tepki: Bilgi vermeye mecbursun

CHP’nin Yalova İl Kongresi’nde konuşan Muharrem İnce, AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı eleştirerek, “İYİ Parti’ye, MHP’ye, BBP’ye bilgi veriyorsun ana muhalefet genel başkanına tenezzül etmiyorsun. Sevmeyebilirsin, kırgın olabilirsin, devlet yönetmek başka bir şeydir.” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi’nin Yalova İl Teşkilatının 11’inci Olağan Kongresi, Raif Dinçkök Kültür Merkezi’nde yapıldı. CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek, CHP’nin 24 Haziran seçimlerindeki Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, İçişleri Bakanlığı tarafından Yalova Belediye Başkanlığı görevinden alınan Vefa Salman ve çok sayıda partili katıldı.

‘Hem S-400 alacaksın hem NATO’dan yardım isteyeceksin’

Kongrede, söz alan Muharrem İnce, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a eleştirilerde bulundu. Erdoğan’a, “NATO toplanmış, Birleşmiş Milletler Genel Kurulu toplanmış, sen TBMM’yi neden toplamıyorsun? Neden Salı gününe sarkıtıyorsun” diye soran İnce, “Hem S-400 alacaksın Rusya’dan, hem NATO’dan yardım isteyeceksin. Böyle bir mantık olabilir mi? Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde gece 03.00’te açıklandı resmi sonuçlar, ben 9 saat sonra açıklama yaptım. Kıyamet koptu ‘Muharrem İnce nerede’ diye. 36 şehit var, Cumhurbaşkanı 36 saat yok ortalıkta” ifadelerini kullandı. Türkiye’nin kritik günlerden geçtiğini kaydeden İnce, şöyle devam etti:

‘CHP genel başkanına bilgi vereceksin’

“30 Ağustos 1922’den bu yana bu topraklarda ordumuz hiç mağlup olmadı. Kıbrıs’ta mağlup olmadı, teröre karşı mağlup olmadı, şimdi en kritik günlerden geçiriyoruz. Ordumuzun moralini bozmayacağız, gerçekleri söylemeye devam edeceğiz. Memleketi siz yönetiyor olabilirsiniz ama memleket sadece sizin değil. Hiçbir Mehmetçiğimin moralinin bozulmasını istemiyorum. Ben devleti yöneten siyasetçilere sesleniyorum, askerlere değil. Bu ülkede her 10 kişiden biri yabancı. Iraklı var, Afgan var, Pakistanlı, Suriyeli, Libyalı var. Suriye bizim komşumuz, orada bir problem olduğunda ben de Cumhurbaşkanı olsaydım gelecek olan kadınlara, çocuklara, yaşlılara Türkiye Cumhuriyeti devleti olarak yardım ederdim buna itirazım yok ama 500 bin savaşacak yaşta Suriyeli İstanbul, Yalova, İzmir sokaklarında gezerken 20 yaşındaki Mehmetimizin İdlip’te şehit olmasını kabul edemem. Cumhurbaşkanısın, kabul ediyoruz, millet seçti. İYİ Parti’ye, MHP’ye, BBP’ye bilgi veriyorsun ana muhalefet genel başkanına tenezzül etmiyorsun. Sevmeyebilirsin, kırgın olabilirsin, devlet yönetmek başka bir şeydir. Bilgi vermeye mecbursun. Sorunları çözmek yerine sorunları çoğaltarak bu memleketin başını selamete kavuşturamayız. Biz askerlerimize saldırıyı rejim mi yaptı, Rusya mı yaptı kıvırmadan açıklayın? Hala bunu Rusya yaptı diyemiyoruz.”

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?