Müsilajla mücadelede yeni adım! TBMM’ye sunuldu


Musilaj sorununa çözüm bulmak için getirilen kanun teklifi TBMM Başkanlığı’na sunuldu.

Müsilajla mücadelede yeni adım! TBMM’ye sunuldu

65 milletvekilinin imzasıyla getirilen kanun teklifi TBMM Başkanlığı’na sunuldu. Teklif, 31 maddeden oluşuyor.

Kanun teklifiyle, musilaj sorununa ilişkin adım atılarak, denizi kirleten deniz araçlarına, denize kıyı tesislere ve denize atık boşaltan tesislere bir takım yükümlülük ve yaptırımlar getiriliyor.

CEZALAR ARTIYOR

Mevcut cezaların bir kısmı arttırılıyor, arıtılmış atık suyu yeniden kullanan kuruluşlara avantajlar sağlanıyor. Belediyelerin atık geri kazanım tesisi kurmaları amaçlanıyor.
Bina yüksekliklerinin serbest olarak belirlenemeyeceği dair sanayi alanları, ibadethane alanları ve tarımsal amaçlı silo yapıları için istisna getiriliyor.

Yapı denetim firmalarına verilen cezalarda ve bunlara sebep olan fiillerde düzenleme yapılıyor.

Binalarda Kimlik Sertifikası uygulaması başlayacak. DSİ Genel Müdürlüğü tarafından inşa edilen baraj, gölet ve diğer depolama tesislerinin maksat oranlarının Cumhurbaşkanı tarafından belirlenmesi öngörülüyor. İHA

Akdeniz'de müsilaj raporu: Antalya sahilleri ve iç sular temiz İlginizi Çekebilir Akdeniz’de müsilaj raporu: Antalya sahilleri ve iç sular temiz Denizanaları ve müsilajla ilgili dikkat çeken uyarı İlginizi Çekebilir Denizanaları ve müsilajla ilgili dikkat çeken uyarı

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?