Mustafa Hoca Ders Almıştır

Mustafa Hoca Ders Almıştır

“Futbolcu gider”, “Hoca gider” ve “Yönetim gider” sıralaması değişmeli. Mustafa Hoca Ders Almıştır. Kamil Anahar yazdı.

Mustafa Hoca Ders Almıştır

54 Yıllık yaşamının belki de en üst düzeyinde.

O da, Türkiyemiz’in önemli bir siyasi lideri gibi çok gitti geldi Trabzonspor’a.. Şimdi ise teknik direktörlük köşkünde.

Mustafa hoca, geçen hafta Dinamo Minsk ile oynanan Avrupa Kupası maçı öncesindeki basın toplantısında Belarus takımında yer almayan bir oyuncudan bahsetmesi “Büyük gaf” olarak nitelendirdi. Evet bu bana göre de bir hataydı. Ama artık bunu büyütmeye gerek yok. Mustafa hoca da veya onun görevlendirdiği yardımcısı da bu durumdan ders almıştır.

KULÜP DEĞİŞTİRMEK !

Öncelikle şu Mübarek Ramazan ayını geçirdiğimiz günlerde tutulan oruçların ve yapılan duaların kabul olması niyetiyle.

Trabzon sporuna önemli hizmetleri olan, kalbi şeker gibi, atılgan kimliğiyle yıllarca amatörün eziyetini çekenlerden biri olan rahmetli Atilla Damlacı’yı bir kez daha anmak istiyorum.

Sevgili Damlacı, Trabzon’un köklü kuluplerinden biri olan İdmangücü’nün yıllarca yöneticiliği yapmıştır. Çok iyi hatırlayıyorum. Türkiye Basketbol Ligi yenilmez armadası olan Eczacıbaşıspor’u Trabzon’a getirerek Trabzonlu basketbolseverlere izlettirmiştir. Atilla Damlacı, İdmangücü’ndan ayrıldıktan sonra Trabzon Yalıspor’da yöneticilik yapmıştır. Ve Trabzon’da Damlacı’ya “Adam kulübü değiştirir mi” diye sitem eder.

Damlacı “Kardeşim, Türkiye’de milletvekilleri günde iki parti değiştiriyorlar da. Atilla ağabiniz bir kere kulüp değiştir de. Bunu ona çok mu gördünüz “, Bir kez daha ruhu şad olsun.

FIRTINA ESEBİLECEK Mİ

Gelelim Avrupa’da 3 maça çıkan Fırtına’ya.. Kadrosunda geçen sezondan pek önemli değişiklik yok. Trabzonspor’un hem Karadeniz’de hem de ülke düzeyinde iyi secebilmesi için öncelikle” Sistem takım” hüviyetini kazanmalı. Bence, Trabzonspor Ahmet Suat, Özkan Sümer ve Şenol Güneş’ten sonra idalist bir teknik direktör bulmuştur. Trabzonsporlular Mustafa hocaya sabretmelidir diyorum. Yenilse de, yense de hocanın arkasında durulmalı. Tabi ki burada önemli görev yönetim kuruludur. Maalesef bordo-mavili kulüpte son 30 yıldan bu yana vizyona konulan “ Futbolcu gider”, “ Hoca gider” ve “Yönetim gider” sıralaması değişmeli. Başkanlar da dik durmalı hocasının arkasında..

Kamil Anahar / Trabzon

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?