Namus davası, ülke menfaati, altı boş açıklama

Türkiye Futbol Federasyonu eski başkanı Mehmet Ali Aydınlar, Fenerbahçe yönetiminin dün düzenlediği basın toplantısında yapılan açıklamalara tepki gösterdi.

‘Kamuoyunun dikkatine’ başlığı ile yapılan yazılı açıklamada, “Dün Fenerbahçe Yönetim Kurulu’nca yapılan basın toplantısında Sayın Nihat Özdemir’in hakkımda sarf etmiş olduğu sözleri ve yorumları büyük bir üzüntüyle dinledim. Böylesi bir saldırı sonrasında, hislerimin kamuoyunca bilinmesi için açıklama yapma gereği duydum.” denilerek şu ifadelere yer verildi:

“Şahsım adına şunu söylemek isterim ki, zamanı geldiğinde kamuoyu yaşananları en ince ayrıntılarına kadar öğrenecektir. Sürecin tamamlanması sonrasında elimdeki belge ve bilgilerle gerekli yanıtları vereceğimden hiç kimsenin kuşkusu olmasın. Maalesef bundan hiç kimsenin kaçış şansı yoktur.

Kendi bekaları uğruna suçsuz insanları hedef gösteren, ülke sporuna hizmet etmekten başka hiçbir amacı olmayan kişilere karşı asılsız iddialarla kampanyalar yürütenler politika ve stratejilerinin karşılığını teker teker bulacaklardır. Bunca yıl kulübe hizmet etmiş bir kişinin “Fenerbahçe’yi idam sehpasına götürüyordu” gibi ağır suçlamalarla karşılaşmasının yanıtsız ve tepkisiz kalacağını hiç kimse düşünmesin.”

ÖNCE NAMUS DAVASI, SONRA ÜLKE MENFAATİ; AMA ALTI BOŞ AÇIKLAMA

Mehmet Ali Aydınlar, yaşanmakta olan bu sürecin Türk sporu adına çok büyük bir öğreti ve ders olduğuna inandığını da belirterek, “Stratejik manevralarını milyonlarca taraftarına “Namus Davası” diye inandırdıktan sonra, “Ülke Menfaatleri” gibi kulağa hoş gelen ama altı boş açıklamalar yerine, CAS davasını neden geri çektiklerini de tüm gerçekliği ile anlatmak zorunda olduklarını ve bunun da en yakın takipçisi olacağımı tüm kamuoyunun bilmesini istiyorum.” ifadelerini kullandı.

“Bu süreci yönetirken hem adil, hem de Fenerbahçe Spor Kulübü’nün hakları için mücadele etmiş biri olarak, cevap hakkımı saklı tutuyorum.” diyen Aydınlar, “Günü kurtarma adına yürütülmekte olan politikaların Türk futboluna neler kazandırıp neler kaybettireceği kısa bir sürede anlaşılacaktır. Bu kısa sürenin de tamamlanmasını sağduyu, sükûnet ve sabırla beklediğimin bilinmesini istiyorum.” ifadeleriyle açıklamasını tamamladı. (SABAH)

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?