Nano-SIM kartların geliş tarihi belli oldu

iPhone 5’te kullanılacak nano-SIM kartların Türkiye’ye geleceği tarih belli oldu.

Avrupa Telekomünikasyon Standartları Enstitüsü’nün (ETSI) verdiği kararla, dördüncü nesil SIM standardı olarak belirlen Apple tasarımı “nano-SIM”, Apple’ın yeni telefonu iphone 5 ile birlikte piyasaya sunulurken, Türkiye’de de ilk kez 17 Eylül Pazartesi günü Avea bayilerinde iPhone kullanıcıları ile buluşacak.

Avea açıklamasına göre, Apple tarafından geliştirilen ve 1 Haziran 2012 itibariyle ETSI dördüncü nesil standardı olarak ilan edilen “nano-SIM”, Türk teknoloji meraklılarına Avea tarafından sunulacak.

ETSI tarafından 4FF adı verilen yeni standart; 12,3 x 8,8 x 0,67 mm;lik ölçüleriyle, halihazırda kullanılan micro-SIM’lere oranla yüzde 40 daha ince olması dolayısıyla; Apple’ın tüketiciye sunduğu cihazlara da yenilikler getirecek.

“nano-SIM” teknolojisi; Apple’ın, çok daha ince yapıda cihaz geliştirebilmesine imkan tanıyacak; kapladığı yerin yüzde 40 daha az olması da farklı donanımların iPhone’da kendine yer bulmasını sağlayacak.

Avea Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ali Yılmaz, konuya ilişkin değerlendirmesinde, teknolojinin ilerlemesi ve tüketici alışkanlıklarının değişmesiyle, mobiliteye yapılan yatırımların her geçen gün arttığına dikkati çekerek, şunları kaydetti:

“Rekabetin yoğun yaşandığı sektörde inovatif gelişmeleri yakından takip ediyor, Avealıların son teknolojiyi en hızlı şekilde tecrübe etmesi için çalışıyoruz. Tüketiciyle ilk kez buluşturma ayrıcalığına eriştiğimiz nano-SIM ile Apple kullanıcılarını Avea bayilerine bekliyoruz. Diğer taraftan; nano-SIM, akıllı telefon pazarına ivme kazandıracak önemli bir değişim rüzgarını da beraberinde getirecek. Biz de Avea olarak; bu rüzgarın Türkiye;ye, Avea cephesinden esmesi için tüm çalışmalarımızı en iyi pozisyonda sürdürüyoruz.”. (Hürriyet)

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?