NBA 22 Takımlı Yeni Format ile Geri Dönüyor

NBA 22 Takımlı Yeni Format ile Geri Dönüyor

ESPN‘in haberine göre, Perşembe günü NBA yetkilileri arasında yapılan oylama sonucunda, 29 oya karşı 1 oyla NBA’in 22 takımlı yeni bir format ile 31 Temmuz’da yeniden başlaması kararlaştırıldı.

Maçlar Florida Eyaleti‘nde bulunan Orlando şehrinde, ESPN’e ait Walt Disney World Resort‘da oynanacak.

Takımlar 9-11 Temmuz arasında Orlando’da hazırlık çalışmalarına başlayabilecekler.

Yeni formata göre,

Milwaukee Bucks, Toronto Raptors, Boston Celtics, Miami Heat, Indiana Pacers, Philadelphia 76ers, Brooklyn Nets, Orlando Magic ve Washington Wizards‘ın bulunduğu 9 Doğu konferansı takımı ve Los Angeles Lakers, LA Clippers, Denver Nuğgets, Utah Jazz, Oklahoma City Thunder, Houston Rockets, Dallas Mavericks, Memphis Grizzlies, Portland Trail Blazers, New Orleans Pelicans, Sacramento Kings, San Antonio Spurs ve Phoenix Suns‘ın bulunduğu 13 Batı konferansı takımı konferansların 8. sırası için, kendi aralarında 8 normal sezon maçı oynayacak.

Performanlasa göre her iki konferanstan 7’şer takım play-off’a kalacak. 8. sırada bulunan takım, 9. sırada bulunan takımdan 4 fazla maç kazanmışsa, otomatik olarak 8. sıradan play-off’lara kalma başarısı göstermiş olacak.

8. ve 9. sırada bulunan takımlar arasında 4 maç kazanma farkı yoksa, bu takımlar kendi aralarında 8. sıra için küçük bir turnuva gerçekleştirecekler. Bir üst tur için 8. sıra takımının 9. sıra takımını 1 maç, 9. sıra takımının 8. sıra takımını 2. maç üst üste yenmesi gerekecek.

2019-2020 NBA finalleri ise daha önceki alışık olduğumuz 7 maçlık seri sonucunda belli olacak.

NBA Lottery (çekiliş) 25 Ağustos’ta, NBA Draft ise 15 Ekim tarihinde gerçekleştirilecek. NBA 2020-2021 sezonu ise 1 Aralık 2020 tarihinde başlayacak.

 

Alaturkaonline

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?