NetApp’tan bir ilk

NetApp, “NetApp Partner Program” kapsamında inovatif bulut bilişim teknolojilerini servis sağlayıcı firmalar üzerinden müşterileri ile buluşturuyor.

NetApp, servis sağlayıcıları için “NetApp Partner Program” ismini verdiği bir program geliştirdi. Dünya çapında hizmet veren 50’den fazla servis sağlayıcı firmayı kapsayan program ile NetApp, NetApp teknolojileri sunan servis sağlayıcıların hizmet kalitesini artırmayı hedefliyor.

İhtiyacı karşılayan doğru NetApp ürünlerinin adaptasyonunda önemli bir role sahip olan servis sağlayıcı firmalar “NetApp Partner Program” kapsamında müşterilerin karlılığını artıracak ve maliyetlerini düşürecek NetApp teknolojileri ile ilgili bilinçlendiriliyor. Böylece, müşterilerin özel ve genel bulut bilişim sistemlerine geçişi kolaylaştırılıyor.

NetApp Başkan Yardımcısı Julie Parrish konu ile ilgili yaptığı açıklamada “İş ortakları ekosistemimizi geliştirmek bizim için en büyük öncelik. NetApp olarak bu alanda ciddi bir başarı kaydettiğimizi söyleyebilirim. Sektörde bir ilki gerçekleştirerek “NetApp Partner Program” adını verdiğimiz güçlü bir program geliştirdik. NetApp olarak ortaklarımızla rekabet etmek yerine, onlar ile işbirliği yaparak kazançlarını artırmalarına, işlerini büyütmelerine yardımcı oluyoruz. Bu sayede müşterilerimizin özel ve genel bulut bilişim çözümlerinin sunduğu fırsatlardan yararlanıp başarıya ulaşmalarına destek veriyoruz. Ekosistemimize yaptığımız yatırımlar ile çok hızlı bir büyüme kaydettik. Önümüzdeki dönemde de bu alandaki faaliyetlerimize devam edeceğiz” dedi.

“BayGroup International, Quest tarafından verilen hizmetle maliyetlerini %60 oranında düşürdü.”

Global bir müzakere ve eğitim şirketi olan BayGroup, veri ve uygulamalarını sanallaştırılmış bulut ortamında saklayarak BT harcamalarını %60’a kadar azalttı. Servis sağlayıcı bir firma olan Quest tarafından sunulan veri koruma hizmetini kullanan şirket, harcamalarının %80’ini işletme maliyetlerine ayırdı ve veri depolama, yedekleme, kurtarma ve gündelik bakım gibi işler için daha az personel çalıştırıyor.

“Quest’in NetApp teknolojilerine dayalı bulut hizmetlerini kullanarak muazzam tasarruf ettik,” diyen BayGroup Bilgi Teknolojisi Direktörü Frank Lucido, şöyle devam etti: “Quest’in hizmetleri o kadar proaktif ki, bir tam zamanlı çalışanımızı işletme için kritik görevlere verme imkanı bulduk. Quest’in bulut hizmetleri olmasaydı, fazladan iki tam zamanlı çalışana ihtiyaç duyacaktık.”. (Hürriyet)

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?