New York Başkonsolosu Bilgen’den mesaj var !

Kıymetli Vatandaşlarımız,

Türk-Amerikan Toplumunun Muhterem Üyeleri,

 

ABD’nin doğu yakasını ve çoğunluğu Başkonsolosluğumuz görev çevresindeki eyaletleri vuran Sandy kasırgasının yarattığı hasarın ve travmanın üzüntülerini yaşıyoruz. Haberleri, birçoğunuz gibi ben de kaygıyla izliyorum. Halen bir çoğunuzun karanlıkta ve soğukta olduğunu, sularının akmadığını, araçlarının ve hatta evlerinin kullanılamaz durumda olduğunu biliyorum. Özellikle New Jersey eyaletinin kuzeyindeki vatandaşlarımızın evlerinin, Brooklyn ve civarında bulunan işletmelerimizin adeta yok oldukları haberlerini üzüntüyle aldım. Manhattan adasının yarısına yakını, benim de evimin olduğu bölge dahil, halen karanlıkta ve susuz. Bazı mesai arkadaşlarımın oturduğu binalarda da durum farklı değil.

 

Çektiğiniz sıkıntılara bir nebze çare olabilmek amacıyla, kasırga haberini alır almaz Başkonsolosluğumuzda Kriz Masası kurduk. Arkadaşlarımız 24 saat boyunca durmadan gelen çağrıları yanıtladılar, sorunları çözmeye gayret ettiler. Bakanlık Çağrı Merkezine yaptığınız aramalar bize de ulaştı. Herkesi tek tek arayarak dertlere çare bulmaya gayret ediyoruz. Kasırga nedeniyle Başkonsolosluğumuzun telefon sistemi maalesef devre dışı kaldı. Ancak Kriz Masası ve Bakanlığımızın Çağrı Merkezinin numaraları çalışmaktadır. Lütfen bizimle temas kurmakta çekinmeyiniz. Bir dost sesi duymak istediğinizde burada olduğumuzu bilmenizi isterim.

 

Bildiğiniz gibi New York ve çevresinde toplu taşıma sistemi tam olarak devreye giremedi. Bazı tüneller hala kapalı. Bununla birlikte, yürüyerek de olsa işe gelebilen mesai arkadaşlarımla Başkonsolosluğumuzu açık tutuyoruz. Konsolosluk işlemlerini yapmaya devam ediyoruz.

 

Değerli Vatandaşlarımız,

 

Hem Kurban Bayramını, hem de Cumhuriyet Bayramını beraberce kutladığımız mutlu günlerimizde, böylesine büyük bir doğal felaketle karşı karşıya kalmak bizi derinden yaraladı. Ancak, mesai arkadaşlarım ile birlikte, yaralarınızı sarmak için elimizden ne gelirse yapacağımızdan lütfen şüpheniz bulunmasın.

 

Bizlere ulaşabileceğiniz telefon numaralarını aşağıda bir kez daha sunuyorum:

 

New York Başkonsolosluğu Kriz Masası : +1-201-515 44 17

 

Dışişleri Bakanlığı Çağrı Merkezi: +1-888-566 76 56

 

THY Çağrı Merkezi : +1-800-874 88 75

 

Siz Kıymetli Vatandaşlarımızı, bu vesileyle en içten duygularla kucaklıyor, tüm Başkonsolosluğumuz personeli adına geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

 

 

T.C. New York Başkonsolosu

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?