New York Emniyet Müdürü Antalya hayranı çıktı

Son üç yıldır Ramazan ayında iftar davetlerini geleneksel hale getiren Bloomberg, yemeğe katılan kentteki çeşitli etnik gruplara mensup Müslüman dernek ve vakıf temsilcileriyle sohbet ederek sorunlarını dinledi. İftar yemeğine katılan davetliler arasında New York Emniyet Müdürü Raymond Kelly de katıldı. Raymond Kelly, Türk ve Müslümanların Ramazan Bayramını kutladı. Türkiye’de İstanbul ve Antalya’ya gittiğini ve hayran kaldığını belirten Kelly, en kısa zamanda Antalya’ya yeniden gitmeyi çok istediğini bildirdi.

New York merkezli Amerikaliturk.com internet haber sitesinin konuyla ilgili haberine göre, New York Belediye Başkanı Bloomberg’in geleneksel hale gelen iftar yemeği için yiyecek ve içecek servisinde tercihi daha önceki yıllarda olduğu gibi New York’taki Türk restoranlarından Ali Baba Restaurant oldu. Aynı zamanda yemeğe davetli olarak katılan Restaurant sahibi Ali Doğan, kentteki çoğu etnik mutfaklardan oluşan 25 bin civarındaki restoran arasından bu yemeği hazırlamak için seçilmelerinin kendilerini gururlandırdığını belirtti.

Bloomberg’in iftar yemeğinde konuklara mercimek çorbası, humus, lebni gibi mezeler, salata, iç pilav ve tandırdan oluşan bir menü ikram edildi. Yemek sonrası tatlı olarak keşkül ve şekerpare ve meyve olarak da karpuz servisi yapıldı. Michael Bloomberg, yemek servisinden önce bizzat mutfağa girerek yemekleri test etti. Ali Baba ve ekibine teşekkür eden Başkan, “seneye tekrar buluşmak üzere” dedi.

New York Emniyet Müdürü Danışmanlığı görevini de yürüten New York Polis Departmanı Toplum Koordinatörü Erhan Yıldırım’ın Bloomberg`e bir süre önce vefat eden annesi Charlotte Bloomberg ve Başkan Bloomberg isimlerinin yer aldığı hat sanatı ile hazırlanmış bir hediye vermesi geceye damgasını vurdu. Bloomberg tuğrayı hazırlayan Brooklyn Fatih Cami İmamı Ahmet Yücetürk`e ve Erhan Yıldırım’a teşekkür etti. (ANKA)

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?