New York Masalı filmi Galası New York’ta yapıldı.

“New York Masalı” görücüye çıktı. Filmin galası ABD’nin New York kentinde gerçekleştirildi.

New York’da Çekilen İlk Türk Komedisi New York Masalı

Türk sinemacıları; tamamı Amerika’nın New York eyaletinde çekilen; uzun metrajlı “New York Masalı” projesiyle bir ilke imza attı.

Romantik komedi türünde olan filmin en önemli özelliği, çekim ekibinden, oyuncularına kadar ağırlıklı Amerika’da yaşayan Türk ekip tarafından yapıldı.

New York Masalı Filminin Konusu

Filmin öyküsü; genç ve başarılı iş kadını Deniz’in geçirdiği ölümcül kaza sonrası, hayatında radikal değişiklikler yapmasıyla başlıyor. İşinden, nişanlısı ve evinden ayrılıp, mutluluğu arayan Deniz’in kaderi, intihara teşebbüs eden Kerem’i kurtarmasıyla bir kez daha değişiyor.

Kerem’i vazgeçirmek için, O’na yedi gün içinde hayatın yaşanmaya değer olduğunu kanıtlamaya çalışan Deniz, bir yandan Kerem’in sorunlarını çözerken, diğer yandan; kendilerini köşe bucak takip eden, takıntılı eski nişanlısından kaçmaya çalışır. Yedi günlük süre dolarken, Deniz, verdiği sözü tutmaktan çok, Kerem’e karşı olan duygularının değişmesinden ve gerçek aşkı bulmasından korkmaya başlar.

Amerikan dizi ve filmlerinde rol alan yabancı aktörlerin de yeraldığı oldukça kalabalık oyuncu kadrosunda; Esin Varan, Ahmet Bodur, Peyman Umay, Bahattin Mert İnanç, Ferhat Daştan, Yağmur Peköz, Derya Çelikkol, Jimmy Cüneyt Gürkan, konuk sanatçı olarak; Brooklyn Belediye Başkanı Eric Adams, Ekin Türkmen ve Ayhan Taş yeraldı.

Senaryosunu Hollywood’un ödüllü senaristi Nilüfer Yenidoğan Özmekik’in kaleme aldığı filmin, yönetmen koltuğunda Türkiye ve Los Angeles’da çeşitli projelere imza atan Doğan Özmekik var.

Projenin yapımcılığını, politik kariyeri yanında, sanat projelerine destek veren; Derya Taşkın’ın yapım firması; “Five Sisters Production” üstlendi.

Film; 19 Mayıs 2017 tarihinde vizyona girerek, Türk sinema izleyicileriyle buluşacak.

New York Masalı filmi fragmanı

Reklamlar

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.