New York Polisi: “Bisiklet binmek için çok seksisin!”

Özgürlükler ülkesi olarak değerlendirilen ABD’de Hollandalı bir turistin “çok seksi” olduğu için New York polisi tarafında bisikletinden indirilmesi olay yarattı.

Jasmijn Rijcken adlı Hollandalı turistin bisiklet mağazası sahibi olduğu ve New York’ta New Amsterdam Bisiklet Şovu için bulunduğu öğrenildi. Mayıs ayında yaşanan olay Rijcken SoHo’da “çok açık bir etek giydiği” için durduruluncaya kadar bisiklet sürerken gerçekleşti.

31 yaşındaki Holladanlı turisti durduran Polis, “Görünümünüz çok rahatsız edici, bu sürücülerin dikkatini dağıtabilir ve tehlikeli” demiş. Rijcken polisin şaka yaptığını sandım diyor fakat polis sinirlenerek genç kadından kimliğini göstermesini istemiş.

Olay sonrasında Hollandalı turist ceza almamış fakat otele bir an önce gidip üzerine bir pantolon geçirmiş. “Görünüşümün tehlike yaratacağını hiç düşünmemiştim. Tekrar başım belaya girsin istemedim.”

Rijcken polisin adını veremediği için New York Polis Departmanı iddiaya mesafeli yaklaşıyor. NYPD’ye göre Polisin ismi verilmeli ve hikaye bir de onun ağzından dinlenmeli.

USASABAH

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?