New York Polisi: ‘Bize bir şey olmaz’ diyen Türkleri ikna edemiyoruz

New York Emniyet Müdürlüğünde toplum koordinatörü olarak görev yapan emniyet görevlisi Erhan Yıldırım, New York Emniyet Müdürlüğü’nün riskli bölgelerde yaşayanları güvenli bölgelere tahliye etmek için yoğun çaba harcadığını belirterek, riskli bölgelerde yaşayan bazı Türk vatandaşlarının, “Bize bir şey olmaz” dedikleri için evlerini hala terk etmediklerini söyledi.

ANKA ajansının haberine göre Yıldırım, özellikle A kategorisinde olan ve tahliye edilmesi gereken bölgelerden Coney Island, Shipshead Bay ve Queens semtinde yaşayan Türk vatandaşlarının sayısının 40 bin kişi civarında olduğunu söyleyerek “Biz New York emniyeti olarak bölgede tahliyesi gereken bu kişileri güvenli bölgelere taşımak istiyoruz. Maalesef bazı Türk vatandaşlarımız hala bize bir şey olmaz havasında. Havanın çok sakin olduğunu iddia edip bir şey olmayacağını söylüyorlar. Bölgede yaşayan Türk vatandaşlarına durumun ciddiyetini anlatmaya çalışıyoruz. Özellikle Türk iş yerleri de riskte. Bölgede Türklere ait iş yerlerinin neredeyse tamamı kapandı, sadece tek bir restaurant var orası da buluşma noktası olarak kullanııyor. İlerleyen saatlerde burası da kapanacak. Biz bölgede çalışmalarımızı aralıksız olrak sürdürüüyoruz. Tehlikenin boyutunu anlatmaya çalışıyoruz. Broşür dağıtıyoruz. Kasırga’dan korkmayan veya önemsemeyen sadece Türkler değil, her Türlü etnik gurubun içerisinde bu tür kişiler de var” dedi.

Yıldırım, New York’ta yaşayan Türk vatandaşlarına yaptığı çağrıda, “Eğer riskli bir bölgede yaşıyorsanız lütfen evinizi terk edin, gidecek bir yeriniz yoksa yetkililer bu konuda yardımcı olacaktır. Ama lütfen hayatınızı riske atmayın. Küçük bir risk olsa bile tehlikeli alanların dışında kalın” çağrısında bulundu. (ANKA)

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?