61.5 F
Los Angeles
28 Mart 2023
AnasayfaAlaturka OnlineNew York'ta Refik Anadol'un sergisine büyük ilgi

New York’ta Refik Anadol’un sergisine büyük ilgi

New York’ta Refik Anadol’un sergisine büyük ilgi

ABD’de yaşayan yeni medya sanatçısı Refik Anadol New York’ta ”Makine Halüsinasyonu” (Machine Hallucination) adlı ilk dijital sanat sergisini açtı.

Chelsea Market’in tarihi kazan dairesindeki Artechouse’da sanat severlerle buluşan sergi büyük beğeni topladı.

Anadol’un yapay zekayı kullandığı New York’taki ilk kişisel sergisi ”Makine Halüsinasyonu”, makine öğrenim algoritmalarını üç milyondan fazla görüntünün veri kümesi üzerinde kullanan sinestetik bir gerçeklik deneyi olma özelliği taşıyor.

Eserdeki her an, geniş bir mimari stil ve hareket yelpazesini temsil ediyor ve tarihte bu anlar arasındaki gizli bağlantıları ortaya çıkarıyor.

Makine, 512 boyutta mimari halüsinasyonlardan oluşan veri dünyası yaratarak, bilginin mekansal olarak nasıl deneyimlenebileceğini keşfetmeye ön ayak olur.

Sergi, 1 Aralık’a kadar gezilebilecek.

Alaturka Online
Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,391BeğenenlerBeğen
16,228TakipçilerTakip Et
3,500TakipçilerTakip Et
7,709TakipçilerTakip Et
31,000AboneAbone Ol

Kaçırmayın