New York Senatörü Schumer Nisan Sonunda Türk Toplumu Temsilcileriyle Buluşacak

New York Senatörü Charles Schumer, Türk Amerikan Dernekleri Federasyonu Başkanı Ali Çınar, Genel Sekreter Turan Ayaz, Başkan Danışmanlarından İbrahim Kurtuluş ve Hulis Mavruğu New York ofisinde kabul etti. Bir saatin üzerinde süren görüşmede Federasyonun faaliyetleri anlatılırken,Türk-Amerikan toplumu hakkında genişçe bilgi verildi. Çoktandır Türk temsilcilerle ofisine hiç bir Türk temsilcinin gelmediğini belirterek sizlerin bu ziyareti beni mutlu etti dedi. Yakın zamanda Türkiyeye gittiğini ve çok güzel tespitler ile geri döndüğü söyleyen Schumer,Türk-Amerikan ilişkilerine çok önem verdiğinide dile getirdi.Senatör Schumer, Türkiyenin Ortadoğu yaptığı liderliğe değinirken, bilhassa Azerbaycan, Özbekistan,Türkistan, gibi Türk Dünyası hakkındaki fikirlerinide TADF heyeti ile paylaştı.

Senatör Schumer, TADF Başkanı Ali Çınar’dan Nisan ayı sonunda Dernek Başkanları ile ,Nisan sonunda Brooklynde tanışma toplantısı yapılmasını istedi. Ayrıca Mayıs ayında yapılacak Türk Günü yürüyüşü davetine geleceğine söz veren Senatör Schumer, kendi eyaletimdeki Türklerin programlarına katılmak istiyorum mesajını verdi.

TADF Başkan Danışmanlarından İbrahim Kurtuluşta Türk-İsrail konusu hakkında son gelişmeleri aktarırken, heyet ayrıca sözde Ermeni soykırımı konusunda Senatöre daha detaylı bilgi ve kaynağın ek olarak sunulacağı sözünü verdiler.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?