New York Sokakları Yine Bordo Mavi !Trabzonspor-New-York-Yuruyus-4

Türk Günü Yürüyüşünde New York sokakları Bordo Mavi renklere büründü

Bu sene 32.si düzenlenen Geleneksel Türk Günü Yürüyüşü New York City’de coşku içerisinde kutlandı.

Trabzonspor-New-York-Yuruyus

TrabzonsporUSA Derneği’nin korteji, önceki senelerde de olduğu gibi, New York sokaklarında kemençe sesleri ve Trabzonspor marşları eşliğinde ilerledi.

Trabzonspor-New-York-Yuruyus-4

Dernek üyeleri ve Amerika’nın çeşitli eyaletlerinden gelen taraftarların büyük ilgi gösterdiği yürüyüş sonrasında TrabzonsporUSA Derneği’nin açtığı TS Club satış noktasından, lisanslı ürünler satıldı.

Trabzonspor-New-York-Yuruyus-6

Trabzonsporlu sanatçı Sunay Akın da TrabzonsporUSA standını ziyaret ederek, Trabzon‘dan binlerce kilometre ötede hemşerileriyle birlikte olmaktan duyduğu mutluluğu ifade etti ve TrabzonsporUSA Derneği’nin yaptığı çalışmaları takip ettiğini ve gururlandığını belirttiler  sonraki akvitilere de katılma sözü verdi.

Trabzonspor-New-York-Yuruyus-5

TrabzonsporUSA Derneği Başkanı Umut K. Uyar da:“Derneğimizin geleneksel olarak katıldığı bir Türk Günü Yürüyüşünü daha geride bıraktık. Sayın Sunay Akın’ın ziyareti de bizleri ziyadesiyle mutlu etti. Bu vesileyle yönetim kurulumuz adına tüm dostlarımıza teşekkür eder; aynı zamanda Ulu Önder Atatürk’ün biz gençlere armağan ettiği 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımızı en içten dileklerimizle kutlarız” dedi.

Trabzonspor-New-York-Yuruyus-2

TrabzonsporUSA Derneği, son olarak “Sporda şiddet ve Irkçılığa Hayır” pankartını diğer takım temsilcileriyle birlikte taşıyarak yürüyüşü sonlandırdı.

AlaturkaOnline / Los Angeles

Fotoğraflar : Amerikalı Türk

trabzonsporusa new york

trabzonsporusa new york (2)

 

trabzonsporusa new york (4)

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?