New York’ta Tatil Treni Sergisi Büyük İlgi Görüyor

new york tatil treni resim sergisi

New York’ta Tatil Treni Sergisi Büyük İlgi Görüyor. New York’un pek çok sembolünün ağaç ve ürünlerinden maketlerinin yer aldığı “Tatil Treni” adlı sergi yoğun ilgi görüyor.

New York’ta Tatil Treni Sergisi 

Empire State binasından Grand Central’e, Yankee Stadyumu’ndan Brooklyn Köprüsü’ne kadar New York’un pek çok sembolünün ağaç ve ürünlerinden maketlerinin yer aldığı “Tatil Treni” adlı sergi yoğun ilgi görüyor.

New York Botanik Bahçesi’nde bu yıl 22’ncisi açılan sergi, ziyaretçi akınına uğruyor. Bahçe içinde yaklaşık 560 metrekarelik alana kurulan sergide; ağaç gövdesi, tohumu, kabuğu, yaprakları ve dalları ile kozalaktan yapılmış onlarca binadan oluşan New York kentinin minyatürü yer alıyor.

new york tatil treni resim sergisi 2

Ahşap New York’ta da tren ulaşımına büyük önem veriliyor. Sergi alanına döşenen yaklaşık 365 metre uzunluğundaki ray sisteminde; buharlıdan, yüksek hızlıya kadar 21 farklı modelde tren çalışıyor. Zaman zaman kazaların yaşandığı raylı sisteme görevliler kısa sürede müdahale ediyor.

new york tatil treni resim sergisi 3

Ahşap sanatçıları tarafından uzun ve zahmetli çalışmalar sonucu hazırlanan serginin montajı için 20 kişilik ekibin aralıksız çalıştığını belirten yetkililer, biletlerin tükenmek üzere olduğunu kaydetti. Mağdur olmamaları için meraklılara online rezervasyon yapmaları tavsiyesinde bulunan yetkililer, serginin her yaştan ziyaretçi ağırladığını bildirdi.

Biletleri yetişkinler için 25, öğrenci ve yaşlılar için 22 ve 2-12 yaş çocuklar için 15 doları olan sergi, 12 Ocak 2014 tarihine kadar açık kalacak.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?