New York tarihinde bir ilke imza attı

new-york-tourism-recordNew York tarihinde bir ilke imza attı. 2014’te New York 56,4 milyon turistle tarihinde bir ilke imza attı.

New York tarihinde bir ilke imza attı

New York belediye başkanı Bill de Blasio yaptığı basın açıklamasında 56,4 milyon turist ziyaretinin kent tarihinde bir ilk olduğunu, 2013 yılında 54 milyon turistin New York’u ziyaret ettiğini bildirdi.

New York’u en çok yerli turist 44 milyon, 12 milyon yabancı turist ziyaret etti. Amerika’da en çok ziyaret edilen kentlerin başında gelen New York’un dinamikliği, yaşam kalitesinin yüksek olması, kriminal suçların azalması turist sayısını rekora taşıdı.

New York’ta ziyaret edilen yerlerin başında 381m. yüksekliğinde ’Empire State Building’ gökdeleni, ‘Özgürlük Heykeli’, farklı kutlama, törenlerin yapıldığı ‘Times Square’ caddesi geldi. Rekor turist sayısı New York ekonomisine 61,3 milyar dolar gelir, 359 bin kişiye istihdam sağladı.

2014 rekor turist sayısı New York’ta otelcilerin yüzünü güldürdü. Geceliği ortalama 295 Dolar (261 Euro) olan otel fiyatlarına rağmen yatak kapasitesi 102 bine çıktı.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?