New York’ın en pahalı caddesi Türklerle şenlendi

Dünya zenginlerinin alışveriş yaptığı New York 5. Cadde, ‘dünyanın en pahalı caddesi’ unvanını alırken, Türk girişimcileri de ağırlıyor. Buradaki mağazalardan 3 tanesi Türkler’e ait. Caddenin değeri her yıl yükselirken, mağazaların kârlılığı da o oranda artmaya başladı.

DUDAK UÇUKLATIYOR
Dünyanın en pahalı caddeleri sıralamasında birinci olan 5. Cadde’de bir metrekare mağazanın yıllık kirası 14 bin 983 euroya yükseldi. Dünya alışverişinin kalbi olarak kabul edilen caddede Türkler’e ait 3 tane de mağaza bulunuyor. Ünlü mücevher markası Gilan ve Ülker’in 2 ayrı Godiva mağazası, her gün zengin müşterilerin uğrak yeri haline geldi. Bütün markaların bulunmak istediği caddede yer kapma yarışına diğer Türk markaları da dahil oluyor. En pahalı caddeler sıralamasında 5. Cadde’yi, Paris’teki Champs Elysees Caddesi izliyor. Bu caddede metrekare kirası 12 bin 500 euroyu buluyor. Hong Kong’daki Causeway Bay Caddesi 12 bin euro, Londra’daki New Bondr Street 11 bin euro ve Tokya’daki Gınza Caddesi 10 bin 500 euroluk metrekare fiyatlarıyla listede yer alıyor.

TÜRKİYE’DE  BiRiNCi NiŞANTAŞI
Türkiye’de de birçok cadde ve meydan yüksek kira bedelleriyle dikkat çekiyor. İstanbul’da Nişantaşı, Bağdat Caddesi ve İstiklal Caddesi gibi yerlerde kiralar diğerlerinin 10 katına kadar çıkıyor. Pahalılıkta metrekare kirası 170 euro ile Nişantaşı başı çekerken; İstiklal Caddesi’nde 150, Bağdat Caddesi’nde 130 euro isteniyor. (takvim.com.tr)

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?