New York’ta 17. Geleneksel Türk ve Amerikan Bayrak Çekimi Töreni

New York’ta 17. Geleneksel Türk ve Amerikan Bayrak Çekimi Töreni Düzenlendi.

Wall Street’teki tarihi parktaki törende Türk bayrağı, Türkiye’nin BM Daimi Temsilcisi Büyükelçi Sinirlioğlu ve aktivist Atay tarafından göndere çekildi.

ABD’nin New York kentinde “17. Geleneksel Türk ve Amerikan Bayrak Çekimi Töreni” yapıldı.

Türkiye’nin Birleşmiş Milletler (BM) Daimi Temsilcisi Büyükelçi Feridun Sinirlioğlu ile Türk-Amerikan aktivist Erhan Atay, Wall Street bölgesinde tarihi Bowling Green Parkı’ndaki etkinlikte Türk bayrağını göndere çekti.Türk-Amerikan toplumu aktivistlerinden İbrahim Kurtuluş‘un 17 yıldır öncülük ettiği törende ABD bayrağı ise yaklaşık 40 bin Türk’ün yaşadığı Brooklyn’den Bölge Savcı adayı ve New York Meclis Üyesi Vincent Gentile tarafından dalgalandırıldı.

Daha sonra Rizeli sanatçı Şükrü Güler, “Dalgalan Şanlı Bayrak Gölge Et Üstümüze” türküsünü seslendirdi.

Törende ayrıca, 18 yıl Bowling Green Derneğinin başkanlığını yapan Arthur Piccolo ile aktivist İbrahim Kurtuluş’a, New York Meclisi Azınlık Lideri Steve Matteo, New York Eyalet Senatörü Diana Sevino, Brooklyn Belediye Başkanı Eric Adams, Staten Island Belediye Başkanı James Oddo ve New York Eyalet Meclisi Üyesi Michael Cusick‘in takdir beratları takdim edildi.

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10155339104540439.1073742292.9993240438&type=1&l=af4598b187

Kurtuluş da ABD Ülkü Ocakları Başkanı Adil Yiğiter ve Türk-Amerikan toplumu aktivistlerinden Şevkiye Sun‘a, Belediye Başkanı Oddo’nun takdir beratını verdi.Daha önce Türk-Amerikan Dernekleri (TADF) ile ortak düzenlenen tören, ilk kez bu sene Türk-Amerikan Kültür Derneğinin (TACS) de desteği alınarak gerçekleştirildi.

Törene, Türkiye’nin New York Başkonsolosu Ertan Yalçın ve yardımcısı Reyhan Özgür, Güney Kore’nin New York Başkonsolos Yardımcısı Jin Hong Rim, Türk-Amerikan toplumu aktivistlerinden Fatih Erdoğan, Mustafa Turan, Mark Meirowitz ve iş adamı Ali Rıza Doğan katıldı.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?