New York’ta Başkanlık düellosu

ABD’nin New York kentinde Birleşmiş Milletler (BM) Genel Merkez binası önünde Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev’in, BM Güvenlik Konseyi’nin (BMGK) toplantısına başkanlık etmesini protesto eden Ermeni gruba, Azeri ve Türk dernekleri temsilcileri karşı protestoyla yanıt verdi.

BM Genel Merkezi’nin önündeki Ralph Bunche Parkı’nda toplanan Ermeni protestocular, Azerbaycan, Türkiye ve Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev aleyhine slogan attı. Bunun üzerine Türk ve Azeri dernekleri temsilcileri ve üyeleri de parka gelerek karşı kaldırımda kendi protestolarını yaptı.

Türk Amerikan Dernekleri Federasyonu (TADF), Azerbaycan New York Cemiyeti ve Genç Türkler (Young Turks) dernekleri temsilcileri, ellerinde Türk ve Azeri bayraklarıyla Hocalı katliamını ve o dönemin komutanlarından Ermeni Cumhurbaşkanı Serj Sarkisyan’ı protesto eden sloganlar attı. Türk ve Azeri gruplar ellerinde “Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev New York’a Hoşgeldin” yazılı pankartlar da taşıdı. Türk-Azeri gruplarla Ermeni grupların caddenin iki tarafında yaptıkları protesto gösterisi sırasında karşılıklı atışmalar da yaşandı. Türk ve Azeri grupların eylemleri, olay çıkmadan sona erdi.. (Hürriyet)

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?