New York’ta kaplan saldırısına uğrayan hayvansever ağır yaralandı

New York’ta kaplan saldırısına uğrayan hayvansever ağır yaralandı
New York’ta buluan Bronx Hayvanat Bahçesi’nde hareket halindeki monoray trenden, vahşi hayvanların bulunduğu çitle çevrili alana atlayan adam Sibirya kaplanının saldırısına uğradı.  

Yetkililer, Vahşi Asya hayvanlarının sergilendiği bölümde meydana gelen olayda, yanları açık olan trenden atlayan David Villalobos isimli şahsın, hayvanat bahçesi yetkileri tarafından kurtarılmadan önce 10 dakika boyunca kendisine saldıran Sibirya kaplanıyla mücadele ettiğini söylediler.

Adamın kaplanı kendisinden uzaklaştırmak için yangın söndürme aletini kullandığı, yine de bacak, kol, omuz ve sırtından ısırılmaktan kurtulamadığı, mücadelesi sırasında kolunu ve bacağını kırdığı belirtildi. Hayvanat bahçesinin müdürü Jim Breheny, kaplanın pençelerinden kurtulan adamın şanslı olduğunu belirtirken, adama saldıran Başuta adlı 11 yaşındaki Sibirya kaplanın 3 yıldır Bronx’da yaşadığı kaydedildi.
Polis, hayvanat bahçesini tek başına ziyaret ettiği sanılan 25 yaşındaki adamın hastaneye kaldırıldığını ve durumunun ağır olduğunu açıkladı.  Hayatında ilk defa böyle bir olaya şahit olduğunu söyleyen Breheny bahçenin yeterince güvenli olduğunun ifade etti. Kaplan saldırısından ağır yaralanan Villalobos’un facebook sayfasında birçok hayvan resmi olduğu ve hayavanları çok sevdiğini ifade eden yazıların olduğu belirtildi.

Yanlış bir şey yapmadığı düşünülen kaplanın uyutulmayacağı da bildirildi.

(ZamanAmerika)

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?