New York’ta Türk müziği konseri

New York Atatürk Korosu New York’ta Türk müziği konseri verdi.

Manhattan Turtle Bay Music Okulunun Em Lee Konser Salonu’nda düzenlenen konserde Atatürk Korosu, müzik direktörü Nedim Katgı yönetiminde, hicaz, nihavend, hüzzam, rast ve mahur makamlarından oluşan bir program sundu. Büyük ilgi gören konser sırasında ünlü müzisyenler Ara Dinkjian, Tamer Pınarbaşı ve Yuri Yunakov’un, ud, kanun ve saksafonda yaptıkları taksim ve sololar çok alkış aldı.

Türkiye’nin BM Daimi Temsilcisi Büyükelçi Ertuğrul Apakan, New York Başkonsolosu Levent Bilgen ve eşi Ayşe Bilgen’in de izleyiciler arasında yer aldığı konserin ardından resepsiyon düzenlendi.

Organizasyonu üstlenen koro üyeleri Figen Ertaş, Ahu Yıldırmaz ve Ülkü Rowe, Türk izleyicilerle, Türk müziğine tutkun Amerikalı müzik severlerin de konsere büyük ilgi gösterdiğini belirtti. Amaçlarının hem Türk müziğini Amerika’da tanıtmak hem de ortak tutkuları olan Türk müziğini coşku ile yaşatmak olduğunu söyleyen koro üyeleri, ”Çok değişik mesleklere sahip müzikseverlerden oluşan Atatürk Korosunun kapısı Türk müziğine aşık herkese açık” diye konuştular. (AA)

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?