53.6 F
Los Angeles
2 Nisan 2023
AnasayfaHaberlerAmerikaNew York'ta Ücretsiz Hukuk Bilgi Semineri Yapıldı

New York’ta Ücretsiz Hukuk Bilgi Semineri Yapıldı

Türk Amerikan Dernekleri Federasyonu, Amerika’daki Türk toplumuna göçmenlik ile ilgili tüm hukuki sorunlar hakkında bilgi vermek ve yol göstermek amacı ile başlattığı “TADF Hukuk Bilgi Seminerleri’nin” ilkini, New York’un üç ayrı bölgesinde gerçekleştirdi. Queens’de Mimar Sinan Kültür Merkezi, Brooklyn’de Eyüp Sultan Kültür Merkezi ve Long Island’da New York Giresunlular merkez binasında yapılan seminerlere birçok vatandaş katılarak, ilgi gösterdi.

TADF Hukuk işlerinden Sorumlu Başkan Yardımcısı Ayhan Öğmen önderliğinde yapılan seminerler’de , yasal olmayan gençlere çalışma hakkı verilerek, gençlerin kayıt altına alınması konusunda çıkan yasa hakkında detaylı bilgiler verildi. Yeni uygulamadan yararlanabilmek için, adayların, 16 yaşından önce ABD’ye gelmesi, 30 yasin altında olması, ülkede en az 5 yıl boyunca ikamet etmesi, sabıkasının bulunmaması ve ABD’deki bir okulda başarılı bir öğrenci ya da liseden mezun olmuş olması gerektiğini belirten Avukat Öğmen, genç göçmenlere ehliyet alma hakkının verilip verilmemesinin eyaletten eyalete değişeceğini’de sözlerine ekledi.

Seminerde genel göçmenlik ve af konusunda sorular sorulması üzerine, Avukat Öğmen, Başkan Obama’nın, Kongre’deki Cumhuriyetçilerin geçen yıl genel göçmenlikle ilgili gündeme getirdikleri ”Dream Act” reformunu onaylamadığını hatırlatarak, o günden bu yana göçmenlikle ilgili sorunlarda bir değişiklik olmadığını ve hala bu yasaya ihtiyaç olduğunu vurguladı.

Türk Amerikan Dernekleri Federasyonu olarak vatandaşların tüm sorunlarının dinlenmesi ve yol gösterilmesi konusunda bu tür seminelerin devam edeceğini belirten Avukat Öğmen, diğer eyaletlerden gelecek taleplere göre seminerlerin sürekli olarak devam edeceğini belirtti.

Alaturka Online
Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,406BeğenenlerBeğen
16,211TakipçilerTakip Et
3,501TakipçilerTakip Et
7,713TakipçilerTakip Et
31,100AboneAbone Ol

Kaçırmayın