53.6 F
Los Angeles
2 Nisan 2023
AnasayfaHaberlerAmerikaNigâr, ABD’den sığınma aldı

Nigâr, ABD’den sığınma aldı

Ülkesi İran’da ateist olduğunu açıkladıktan sonra kaçtığı Türkiye’de sahte pasaportla yakalanan, idam edilme tehlikesi yüzünden İran’a gönderilmemesi için kampanyalar düzenlenen İranlı Nigar Azizmuradi, uzun uğraşlarından sonra ABD’de sığınma hakkı aldı.

Uluslararası Raelyen Hareketi sözcüsü Brigitte Boisselier, önceki gün yaptığı açıklamada, “İki yıllık evrak problemleri ve birçok ülkenin bu cesur genç kadına sığınma tekliflerinden sonra Nigar’ın hikayesi mutlu sona ulaştı. İlk kez inançlarını açıkça belirtebilecek” dedi. Nigar’ın Las Vegas’a gittiği belirtildi. “Raelyen Hareketi” nin İran lideri Nigar, Türkiye’den çıkış yapmak isterken yakalanmış, sınırdışı edilmesi durumunda İran’da idam edileceğini belirterek BM’ye sığınma talep etmişti. Türkiye, yürütülen kampanyalar sonunda Nigar’ı İran’a göndermeme kararı almıştı.. (Hürriyet)

Alaturka Online
Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,408BeğenenlerBeğen
16,211TakipçilerTakip Et
3,501TakipçilerTakip Et
7,713TakipçilerTakip Et
31,100AboneAbone Ol

Kaçırmayın