Nokia ilk kez doğruladı

Çıkıp çıkmayacağı yılan hikayesine dönen Nokia canavarı, bu kez gerçekten geliyor.

Birkaç aydır, Nokia’nın Windows 8 ile çalışan tabletleri 2012 sonlarına doğru piyasaya süreceği yönünde söylentiler dolanıyordu. Nokia kimi zaman bu söylentileri yalanladı, kimi zaman da sessiz kalmayı tercih etti. Ama bu kez Nokia’nın dizayn ekibinin şefi Marko Ahtisaari, iddiaların ilk bölümü olmasa da ikinci bölümünü doğruladı.

Reuters’in haberine göre, Ahtisaari bir tablet cihazı üzerinde çalıştığını kabul etti. Tabletin Windows 8 ile mi çalışacağı sorusuna ise cevap vermedi. Ahtisaari, yaptıkları tabletin şu an iPad’in rakibi olan tabletlerden çok daha farklı bir çizgide olacağının altını çizdi. Zamanının üçte birini bu işe harcadığını da sözlerine ekledi.

Her ne kadar Ahtisaari, yeni tabletin Windows 8 ile çalışacağını doğrulamamış olsa da, akıllı telefonlarında Windows Phone ile işbirliği içinde çalışan Nokia’nın tablette de farklı bir şekilde davranacağını hiç sanmıyoruz. Bu durum göz önünde bulundurulduğunda Nokia’nın tabletlerinin Android ya da başka bir OS ile çalışacağını düşünmüyoruz.. (Hürriyet)

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?