fbpx
Anasayfa Haberler Amerika NYPD’de Türk gururu

NYPD’de Türk gururu

New York’ta düzenlenen Dünya Polis ve İtfaiye Oyunlarında (World Police and Fire Games 2011) New York Emniyet Müdürlüğü’nde görevli Türk asıllı Amerikalı polis memuru Bilal Ateş, halterde altın madalya kazanarak Türkiye’nin gururu oldu.

New York’un Brooklyn semtinde doğan ve 2004 yılından beri New York Emniyet Müdürlüğünde görev yapan Bilal Ateş, uzun yıllardır halter sporuyla uğraştığını, ilk kez uluslararası bir müsabakada yarıştığını ve çalışmasının karşılığında madalya kazandığı için mutlu olduğunu söyledi.

New York merkezli Amerikaliturk.com internet sitesinin haberine göre 70 ülkenin itfaiye ve polis teşkilatında görev yapan sporcuların katıldığı Dünya Polis ve İtfaiye Oyunları 2011’de 18 binden fazla sporcu mücadele etti. Sporcular, New York’ta 11 gün süren oyunlarda 65 farklı spor dalında yarıştı.

Başarısını ekip arkadaşları ve ailesiyle kutlayan Bilal Ateş, önümüzdeki yıllarda daha büyük hedeflerle yarışmaya devam etmek istediğini belirtti. Ateş, “Dünya çapında düzenlenen bu müsabakalarda Turkiye’den polis ve itfayecileri de görmeyi çok isterim, katılmak isteyenlere destek olmaya hazırım” dedi. Bilal Ateş’in başarısı, ekip arkadaşlarında ve ailesinde büyük sevinç yarattı. Ateş, 2013 yılında İrlanda’da yapılacak Dünya Polis ve İtfaiye Oyunlarında ABD’yi temsil edecek. (ANKA -Fotograflar AmerikaliTurk)

YORUM YOK

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?