Obama bu kez tongaya düşmedi

Rusya Devlet Başkanı Dimitriy Medvedev ile yaptığı görüşme sırasında açık mikrofon kurbanı olan ABD Başkanı Barack Obama, bu kez aynı hataya düşmemek için esprili bir yola başvurdu. Seul’deki Nükleer Güvenlik Zirvesi’nin açılış konuşmaları sırasında önündeki mikrofonu elleriyle kapatan Obama’nın bu hareketi, herkesi kahkaya boğdu.

Güney Kore’nin başkenti Seul’deki Nükleer Güvenlik Zirvesi kapsamında dünMedvedev’le bir araya gelen ve bu görüşme sırasındaki sözleri mikrofonlara takılan Obama, zirvenin açılışında bu olaya gönderme yaptı.

Koltuğuna otururken, masanın üzerindeki mikrofonu elleriyle kapatan Obama, başta Medvedev olmak üzere etrafındaki liderleri de gülmekten kırıp geçirdi.

OBAMA’DAN MİKROFON ŞAKASI / FOTO GALERİ

MİKROFONA TAKILAN SÖZLERİ TEPKİ ÇEKMİŞTİ

ABD’de Cumhuriyetçilerin büyük tepkisini çekendiyalog sırasında, Obama, Medvedev’e, “Bu benim son seçimim. Bu seçimden sonra daha fazla esnek olabileceğim” derken duyulmuştu. Medvedev de Obama’nın bu sözleri üzerine, “Anlıyorum. Bu bilgiyi Vladimir’e (Putin) ileteceğim” demişti.

Obama, dün yaşanan bu gelişmenin ardından bugünerken saatlerdekameraların karşısına geçerek, Medvedev’le arasında geçen diyaloğa açıklık getirmeye çalışmıştı.

Obama, “Nükleer stoklarımızı azaltmak istiyorum. Ve bunu yapmamıza en büyük engellerden biri de füze kalkanı konusunda güven ve işbirliği inşa etmek” demişti. ABD Başkanı, “Yani bu top saklama konusudeğil. Açık açık konuşuyorum” ifadesini kullanmıştı. (Hürriyet)

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?