Obama’dan şaka bombardımanı

ABD Başkanı Barack Obama, önceki akşam düzenlenen 98. Beyaz Saray Muhabirleri Derneği’nin geleneksel yemeğinde rakibi Mitt Romney’den, Dışişleri Bakanı Hillary Clinton’a kadar birçok isimle şaka yollu dalga geçti.

Basın mensuplarının, siyasetçilerin ve ünlülerin katıldığı davette Obama, şovuna, Rusya Devlet Başkanı Dmitriy Medvedev ile geçen ay konuşurken mikrofonu açık unutmasına gönderme yaparak başladı. Obama kürsüye gelmeden önce, kulisteki mikrofon sözde “açık unutuldu” ve Başkan’ın şu sözleri duyuldu: “Benim ne işim var burada? Şovmen Jimmy Kimmel’in altında çıkıp (izleyiciler arasında bulunan) Kim Kardashian’a şakalar yapıyorum.”

First Lady Michelle Obama, şıklığıyla salondaki Hollywood yıldızlarını aratmadı. Michelle Obama, gecede, Naeem Khan’ın 2001 ilkbahar-yaz koleksiyonundaki organze elbisenin straplez modelini giydi.

-Cumhuriyetçi Parti’nden rakibi Mitt Romney ile benzerliklerine değinirken: “İkimiz de Harvard’dan mezun olduk. Benim bir, onunsa iki derecesi var. Seni züppe seni.”

– Cumhuriyetçi Parti’nin Kongre üyeleri şerefine kadeh kaldırarak: “Hiçbir yasayı geçirmemeyi amaçlayan yorucu programlarına bu yemeğe katılmak amacıyla ara verdikleri için onlara teşekkür ederim.”

– Kolombiya’da seks skandalı yüzünden istifa eden gizli servis ajanlarına: “Artık Gizli Servis üyelerini gece iş çıkışı bizzat evlerine bırakmam gerekiyor.”

– Kolombiya’nın Cartagena kentindeki gezisi sırasında bira içip dans ederken kameralara yakalanan Hillary Clinton’a: “Hâlâ bana Cartagena’dan mesaj atmadan duramıyor.”. (Hürriyet)

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?