Obama’nın konvoyunda ölümlü kaza

ABD’nin Florida eyaletinde, Başkan Barack Obama’nın konvoyuna dâhil olan motosikletli bir polis, Başkan’a eşlik ettiği sırada bir kamyonetin çarpması sonucu yaşamını yitirdi.

Bruce St. Laurent adlı 55 yaşındaki polis memuru, Jupiter Polis Departmanı’nın 20 yıllık deneyimli bir çalışanı ve Palm Beach valiliğinde Başkan’ın ziyaretleri sırasında koruma görevi üstlenen birkaç polisten birisiydi.

Palm Beach bölgesi polis sözcüsü Teri Barbera, St. Laurent’ın seçim çalışmaları için Florida’da bulunan Obama’nın konvoyunun önünde ilerlerken, konvoyun geçişi için otoyolu trafiğe kapamaya çalıştığı sırada Ford marka bir kamyonetin çarpması sonucu ağır yaralandığını ve daha sonra kaldırıldığı St. Mary hastanesinde hayatını kaybettiğini bildirdi.

Kaza, Obama’nın seçimlerde en çekişmeli geçmesi beklenen eyaletlerden biri olan Florida’da çıktığı otobüs turunun ikinci gününde oldu.

Beyaz Saray Sözcüsü Jay Carney, Obama’nın kazayı görmediğini, ancak olayla ilgili bilgilendirildiğini söyledi.

St. Laurent, 18 yıldır motosikletli polis olarak çalışıyordu ve 2005 yılında Trafik Güvenliği Komitesi’nden Üstün Hizmet Ödülü almıştı.. (Hürriyet)

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?